Świętokrzyski Zespół Parlamentarny zadba o interesy naszego regionu

Data publikacji: 19.11.2019 22:26
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Warszawa. Sejm. Pierwsze posiedzenie izby IX kadencji - ślubowanie. Ślubowanie składa Piotr Wawrzyk - poseł Prawa i Sprawiedliwości

Warszawa. Sejm. Pierwsze posiedzenie izby IX kadencji - ślubowanie. Ślubowanie składa Piotr Wawrzyk - poseł Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Województwo świętokrzyskie będzie miało swój zespół parlamentarny w nowej kadencji Sejmu. Inicjatorem powstania tego gremium był poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Wawrzyk. Deklarację przystąpienia do inicjatywy podpisało dotychczas trzynastu świętokrzyskich posłów z różnych klubów parlamentarnych.

Jak mówi poseł Piotr Wawrzyk, głównym zadaniem zespołu będzie działanie ponad politycznymi działaniami na rzecz uwzględniania interesów województwa świętokrzyskiego w działalności Sejmu.

- Moim zdaniem zespół powinien analizować projekty rozpatrywane przez Sejm pod kątem oddziaływania i wpływu na nasz region. Będę się starał, aby wszystkie projekty były omawiane przed głosowaniem i poddawane analizie, co z punktu widzenia Świętokrzyskiego jest w nich dobre, a co ewentualnie będzie należało zmienić - dodaje.

W poprzednich latach województwo świętokrzyskie nie posiadało swojego zespołu parlamentarnego. W nowej IX kadencji Sejmu oprócz Świętokrzyskiego powstały już m.in. Łódzki i Dolnośląski Zespół Parlamentarny.

Reklama