Lipiec: nasze, dobre społeczne programy będą kontynuowane

Data publikacji: 20.11.2019 09:59
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Poseł Krzysztof Lipiec

Poseł Krzysztof Lipiec
Fot. Polskie Radio

- Expose premiera Mateusza Morawieckiego, to przesłanie ukierunkowane na polskie interesy, zarówno w kraju jak i za granicą - powiedział na naszej antenie lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, poseł Krzysztof Lipiec.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

- To przede wszystkim pokazanie, że dalej będziemy kontynuować nasze, dobre społeczne programy, które zostały wdrożone w minionej kadencji polskiego parlamentu, ale równie rzeczą ważną jest to, aby można było utrzymać tę dobrą kondycję polityki społecznej polskiego państwa - wyjaśnił gość Radia Kielce.

Krzysztof Lipiec podkreślił, że aby dotychczasowy rozwój dalej postępował, potrzebne jest również dalsze zainteresowanie się przedsiębiorczością.

- O tym mówił pan premier w expose, chodzi o ułatwienia dla przedsiębiorców, ale przede wszystkim o dbałość o to, aby wszyscy Polacy niezależnie od tego, w jakiej dzisiaj są sytuacji, czuli, że państwo wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom - zaznaczył.

Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał również o potrzebie korzystania z nowoczesnych technologii.

- W Polsce powinien być wykorzystywany w pełni potencjał sektora naukowego, czyli badań i dobrych pomysłów, a także korzystanie ze środków, także europejskich, aby to wdrożenie mogło mieć miejsce od środowisk naukowych, aż po przedsiębiorców - stwierdził gość Radia Kielce.

Krzysztof Lipiec pytany, o to czy w nowej kadencji Sejmu możliwa będzie współpraca ponad podziałami politycznymi w kluczowych dziedzinach istotnych dla rozwoju kraju stwierdził, że na razie trudno ocenić sytuację.

- Początki tej kadencji świadczą, że istnieje jakiś obszar, gdzie można w ten sposób prowadzić tę politykę. Jakieś wspólne punkty programowe PiS ma również z lewicą, zresztą wczoraj podczas debaty padały takie sygnały, jeśli to jest szczere, co mówi lewica, to powinniśmy mieć wsparcie w projektach społecznych - mówi Krzysztof Lipiec.

Jednak, jak podkreślił podczas wystąpień opozycja "mówiła" też językiem, jakim zwykle się posługuje.

- Szukano dziury w całym, próbowano kontestować dobry program polityczny, zamiast wspierać i motywować polskie społeczeństwo - dodał.

Reklama