Finansowe wsparcie dla studentów ze Wschodu

Data publikacji: 20.11.2019 17:58
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Kielce. 11.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Studenci ze Wschodu otrzymają stypendia od marszałka. O przyznaniu 56. stypendiów żakom zadecydował dziś zarząd województwa świętokrzyskiego.

Wsparcie otrzyma 42. studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz 14. żaków z Politechniki Świętokrzyskiej. Są to obywatele Ukrainy, Mołdawii i Białorusi, wszyscy mają polskie korzenie udokumentowane Kartą Polaka.

Pomoc władz województwa jest formą zachęty do podejmowania studiów w Świętokrzyskiem i ma stanowić dodatkową pomoc w sfinansowaniu kosztów edukacji dla najbardziej potrzebujących tego wsparcia młodych Polaków ze Wschodu.

- To dobry program, który kontynuowany jest od 2015 roku - ocenia Mariusz Gosek, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, odpowiedzialny miedzy innymi za edukację.

- Nasza pomoc jest związana z lokalnym patriotyzmem. Rodzice stypendystów, ich dalsze rodziny wyjechały kiedyś z Polski i często wiążą się z tym różne, nierzadko bolesne historie. Chcemy utrzymywać więź z takimi osobami i utożsamiać się z nimi - podkreśla.

Stypendium dla jednej osoby wyniesie 250 złotych miesięcznie. Będzie wypłacane do 30 czerwca 2020 roku.

Reklama