Poseł Wawrzyk: interesy świętokrzyskiego będą wspólnym celem posłów i senatorów

Data publikacji: 21.11.2019 10:57
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.11.2019 Piotr Wawrzyk - poseł PiS

21.11.2019 Piotr Wawrzyk - poseł PiS
Fot. Polskie Radio

Posłowie i senatorowie ziemi świętokrzyskiej będą wspólnie bronić interesów regionu. W tym celu powstał Świętokrzyski Klub Parlamentarny, skupiający różne siły polityczne.

W jego skład weszli przedstawiciele: Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, SLD i PSL. Żaden świętokrzyski parlamentarzysta dotąd nie odmówił współpracy - podkreślił na antenie Radia Kielce poseł Piotr Wawrzyk z Prawa i Sprawiedliwości, inicjator powstania świętokrzyskiego zespołu. 

Wspólnym celem ma być zabieganie o to, aby interesy województwa świętokrzyskiego były uwzględniane w decyzjach parlamentu.

- Na początek najważniejsze będzie określenie, jakie zadania dla województwa są kluczowe m.in. w infrastrukturze, służbie zdrowia, opiece nad seniorami i zatrzymaniu młodzieży w kraju. Ważne będą też inwestycje drogowe, m.in. kwestia budowy drogi S74 - dodał poseł.

- Województwo świętokrzyskie generalnie jest słabo skomunikowane, jeśli chodzi o połączenia drogowe, ale bardzo ważne są też połączenia kolejowe, tzw. szprychy do CPK lub linia kolejowa ze stolicy województwa do Buska-Zdroju - wymienia poseł.

Jak powiedział gość Radia Kielce, plan pracy Świętokrzyskiego Klubu Parlamentarnego zawiera minimalne i maksymalne założenia.

- Maksimum to jest to, żeby we wszystkich legislacjach przyjmowanych przez parlament region świętokrzyski i jego interesy były uwzględniane. Minimum oznacza zgodną pracę wszystkich, bez względu na interesy partyjne - dodaje Piotr Wawrzyk.

Niewykluczone, że pierwsze posiedzenie świętokrzyskiego zespołu parlamentarnego, na którym zostaną wybrane jego władze, odbędzie się jeszcze dzisiaj.

Posłuchaj audycji:

Reklama