Od Wielkanocy autobusy pojadą na Święty Krzyż

Data publikacji: 21.11.2019 14:53
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Święty Krzyż

Święty Krzyż
Święty Krzyż. 31.05.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Na Wielkanoc zostanie uruchomione bezpłatne połączenie autobusowe na Święty Krzyż. Będzie to rozwiązanie tymczasowe, do momentu wprowadzenia na tej trasie stałej linii.

Docelowo kursy autobusowe na Święty Krzyż mają zostać zorganizowane w ramach tak zwanej ustawy autobusowej. Jak mówi Mariusz Gosek, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, linia ma połączyć Kielce z Ostrowcem Świętokrzyskim, z przystankami między innymi w Nowej Słupi i na Świętym Krzyżu.

- Mamy na uwadze to, że gdy najpierw zorganizujemy bezpłatne kursy, turyści i mieszkańcy regionu przyzwyczają się do takiego transportu. Gdy stanie się on płatny, będą w dalszym ciągu z niego korzystać - mówi Mariusz Gosek.

Bezpłatne połączenie z Kielc na Święty Krzyż ma zostać uruchomione w kwietniu.

- Autobus byłby specjalnie oznakowany - podkreśla Mariusz Gosek.

Dodaje, że byłby on oklejony wizerunkami pięknego wzgórza i klasztoru.

- To taka mobilna, reklama największej atrakcji w regionie - podkreśla.

W planach jest przygotowanie kursów weekendowych, do czterech dziennie.  Andrzej Gąsior, burmistrz gminy Nowa Słupia mówi, że autobus relacji Kielce-Święty Krzyż jest potrzebny z kilku względów.

- Myślę, że będzie to głównie działanie promocyjne województwa, ale nie da się ukryć, że dojazd na Święty Krzyż ze stolicy regionu nie był dotychczas zorganizowany, więc takie rozwiązanie oznacza duże ułatwienie dla turystów - dodaje.

Przedsięwzięcie będzie finansowane z budżetu województwa świętokrzyskiego.

Reklama