Więcej autobusów na Żelaznej

Data publikacji: 21.11.2019 19:25
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 21.11.2019. Przystanek autobusowy na ulicy Żelaznej

Kielce. 21.11.2019. Przystanek autobusowy na ulicy Żelaznej
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kolejne linie autobusowe będą zatrzymywać się na nowym przystanku przy ulicy Żelaznej w Kielcach. Od soboty, 23 listopada postój będą tam miały linie 21 oraz 35 - informuje Barbara Damian, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

- 35 to linia, która jeździ z osiedla Na Stoku i mieszkańcy zawsze żalili się, że nie mają dojazdu do dworca PKP. To był nasz priorytet, aby dla tej linii przystanek tam zorganizować. Dla przeciwwagi kolejną linią, którą mogliśmy skierować na ten przystanek jest 21, która obsługuje ulice Jagiellońską, Kolberga i zapewnia dojazd do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Pracy – powiedziała Barbara Damian.

Dyrektor nie wykluczyła jednocześnie, że na przystanku zatrzymywać się będą kolejne linie. Takie możliwości będą analizowane. Jak informowaliśmy, przystanek przy ulicy Żelaznej został udostępniony pasażerom przed dwoma tygodniami. Od kilku lat o jego utworzenie zabiegali mieszkańcy. Na razie zatrzymują się tam autobusy linii: 34 i 46 oraz N1 i N2.

Reklama