Elewi z prezentami w szpitalu

Data publikacji: 22.11.2019 10:11
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Kielce. Elewi z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z Bukówki w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Kielce. Elewi z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z Bukówki w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Elewi z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z kieleckiej Bukówki odwiedzili małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Dzieci otrzymały prezenty.

Z wizyty mundurowych zadowolony był m.in. 10-letni Filip.

- Odwiedzili mnie żołnierze, nawet pozwolili przymierzyć swoje berety. Otrzymałem od nich gry i zabawki pluszowe. Cieszę się, że mnie odwiedzili i inne dzieci przebywające w szpitalu. To dla nas duża radość - dodał Filip.

Elew Olga Murgrabia przyznała, że cieszy się z inicjatywy swoich koleżanek i kolegów.

- Przyjechaliśmy, by pokazać, że wojsko nie jest tylko do ochrony i obrony kraju. Jesteśmy również wrażliwymi ludźmi, dlatego chcieliśmy dzieciom przebywającym w tym szpitalu umilić im chwile spędzane tutaj - podkreśliła.

Bartosz Stemplewski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach podkreśla, że takie wizyty zawsze pozytywnie wpływają na dzieci.

- Jak co roku dzieci otrzymują prezenty, są zadowolone. Z tej wizyty cieszy się także personel szpitala widząc uśmiech na twarzach swoich pacjentów - zaznacza dyrektor.

Mundurowi z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z kieleckiej Bukówki kilka razy w roku odwiedzają małych pacjentów.

Reklama