Z Sielpi do Nowego Dziebałtowa pojedziemy po asfalcie

Data publikacji: 22.11.2019 13:36
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sielpia. Symboliczne wbicie łopaty pod budowę ulicy Jarzębinowej, która połączy Sielpię z Nowym Dziebałtowem. Na zdjęciu (od lewej): Piotr Słoka - przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich, Krzysztof Obratański - burmistrz Miasta i Gminy Końskie,  Jolanta Lipowska - sołtys Sielpi oraz wykonawcy

Sielpia. Symboliczne wbicie łopaty pod budowę ulicy Jarzębinowej, która połączy Sielpię z Nowym Dziebałtowem. Na zdjęciu (od lewej): Piotr Słoka - przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich, Krzysztof Obratański - burmistrz Miasta i Gminy Końskie, Jolanta Lipowska - sołtys Sielpi oraz wykonawcy
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

W Sielpi odbyło się symboliczne wbicie łopaty pod budowę ulicy Jarzębinowej, która połączy tę miejscowość z Nowym Dziebałtowem.

Burmistrz Krzysztof Obratański podkreśla, że miejscowość ma ogromne znaczenie dla turystycznego rozwoju gminy. Do powstania drogi, jak dodaje burmistrz, przyczyniło się wiele osób w tym Stowarzyszenie „Przyjaciół Sielpi”, skupiające m.in. przedsiębiorców.

Oprócz asfaltowej nawierzchni przy drodze powstanie chodnik i ścieżka rowerowa oraz oświetlenie, co podniesie atrakcyjność tej trasy również dla cyklistów i piechurów.

Koszt drogi to niemal 2 mln zł, z czego 60 procent gmina otrzyma z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 30 października 2020 roku.

Reklama