Rozprawa byłego starosty. Zeznawała pracownica banku

Data publikacji: 22.11.2019 15:52
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.1.2019. Kielce. Rozprawa byłego starosty opatowskiego Bogusława Włodarczyka

23.1.2019. Kielce. Rozprawa byłego starosty opatowskiego Bogusława Włodarczyka
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Kolejni świadkowie zeznawali przed Sądem Okręgowym w Kielcach w sprawie byłego starosty opatowskiego Bogusława Włodarczyka. Prominentny działacz PSL, oskarżony jest o oszustwa przy remoncie szpitala w Opatowie w latach 2013-2014.

Oprócz niego, na ławie oskarżonych zasiada także była prezes powiatowej spółki medycznej „Top Medicus” Joanna Sz. oraz Jan G., były prezes zarządu dzierżawiącej szpital spółki „Twoje Zdrowie Lekarze Specjaliści” w Katowicach.

Podczas piątkowej rozprawy przed sądem zeznawała m.in. pracownica jednego z banków, który miał udzielić kredytu spółkom dzierżawiącym opatowską lecznicę. Zdaniem świadka jednym z warunków udzielenia kredytu było jego poręczenie przez zarząd powiatu, o co miał zabiegać Bogusław Włodarczyk.

- O tej sprawie nie wiedziałam wszystkiego. W naszym banku obowiązywała taka zasada, że duże sprawy kredytowe klientów prowadził bezpośrednio pan dyrektor, tak było w tym przypadku. Moim zadaniem było zbieranie i przegotowanie niezbędnych dokumentów - wyjaśniała.

Świadek zeznała, że wraz ze swoim dyrektorem była obecna w gabinecie starosty opatowskiego, gdzie były omawiane szczegóły przyznania kredytu dla spółki „Top Medicus”, który ostatecznie nie doszedł do skutku.   

Przypomnijmy, Prokuratura Okręgowa postawiła byłemu staroście siedem zarzutów. Cztery z nich dotyczą oszustw co do mienia znacznej wartości, na szkodę czterech podmiotów wykonujących prace budowlane w szpitalu w latach 2013-2014. Chodzi o kwotę prawie 15 mln zł. Podejrzanym w procesie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama