Morsy ze Starachowic hartują swoje organizmy

Data publikacji: 24.11.2019 11:05
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.11.2019 Starachowice. Starachowicki Klub Morsów Wektor

24.11.2019 Starachowice. Starachowicki Klub Morsów Wektor
Fot. Facebook

Pogoda coraz bardziej sprzyja morsowaniu. Systematyczne spotkania w sezonie rozpoczęli już zwolennicy zimnych kąpieli ze Starachowic.

Starachowicki klub morsów Wektor działa od 11 lat, na pierwsze kąpiele zdecydowało się 6 osób, obecnie klub liczy 73 formalnych członków. Wśród pierwszych starachowickich morsów jest Robert Słoka. Przypomina, że miejscem spotkań jest zbiornik Piachy. Regularne kąpiele odbywają się w niedziele o godzinie 11.00. Sezon na morsowanie to przede wszystkim okres zimowy, ale na wspólne pływanie morsy umawiają się przez cały rok.

Zasady kąpieli w zimnej wodzie są proste. Zasadnicza reguła mówi o rozgrzewce przed wejściem do wody, a samo zanurzenie powinno odbyć się w sposób zdecydowany. Jednorazowo zanurzenie trwa kilka minut. Powinno się wchodzić na taką ilość minut, jak temperatura powietrza plus jeszcze jedna minuta. Morsowanie jest wskazane dla każdego. Przeciwwskazania to schorzenia układu naczyniowego i borelioza, ale nie przeszkadza stawom czy chorobom układu moczowego.

Wśród starachowickich morsów dominują opinie, że kąpiele w zimnej wodzie hartują organizm, ale pomagają także przełamywać własne ograniczenia. Dla uczestników bardzo ważna jest atmosfera panująca podczas spotkań i więzy przyjaźni.

Klub Wektor jest otwarty i można do niego dołączyć w każdej chwili.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama