12-letnia Polka Viki Gabor zwyciężczynią Eurowizji Junior [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 24.11.2019 18:45
Kategoria: Kultura /Źródło: PAP
Na zdjęciu: Viki Gabor

Na zdjęciu: Viki Gabor
Fot. Facebook/Viki Gabor

Reprezentująca Polskę Viki Gabor zwyciężyła w niedzielę w Gliwicach konkursie Eurowizji Junior. Zaśpiewała piosenkę „Superhero” z ekologicznym przesłaniem.

Tym samym Polska drugi raz z rzędu zwyciężyła w "dziecięcej" Eurowizji, co wcześniej nie udało się żadnemu innemu krajowi. W ubiegłym roku wygrała Roksana Węgiel. W konkursie wzięli udział młodzi wykonawcy z 19 krajów. Konkurs odbywał się w wypełnionej po brzegi hali Arena w Gliwicach. Wśród widzów był premier Mateusz Morawiecki.

- Będę płakać z radości do końca życia - oświadczyła na scenie Wiktoria po ogłoszeniu wyników. - Miałam poparcie fantastycznych fanów i świetny zespół na scenie. Zrobiliśmy to razem - dodała.

Prezes TVP Jacek Kurski gratulując Wiktorii ocenił, że wygrała „w olśniewającym stylu”, a jej występ był „na światowym poziomie”. Zadeklarował, że w TVP będzie się ubiegała o organizację kolejnej edycji Eurowizji Junior - w przypadku dziecięcego konkursu kraj zwycięzcy nie otrzymuje prawa do organizacji konkursu "z automatu", jak w przypadku rywalizacji dorosłych.

- Udało się to, to był fantastyczny występ, pełen energii - powiedział reprezentujący Europejską Unię Nadawców Jon Ola Sand. - Wyścig był trudny, wielu wspaniałych wykonawców. Dziękuję za fantastyczne przygotowanie tego wydarzenia telewizji, przy wsparciu regionu i miasta - powiedział.

Podczas konferencji prasowej Wiktoria mówiła, że śpiewanie stało się jej pasją, kiedy miała 6 lat.

- Muzyka to całe życie i nigdy nie przestanę dążyć do tego celu, to jest w moim sercu.

Opowiadała, że uczestnicy konkursu podczas tygodniowego pobytu w Gliwicach zaprzyjaźnili się.

- Smutno będzie się rozstawać - zadeklarowała.

Drugie miejsce w konkursie zajął reprezentant Kazachstanu Yerzhan Maxim, a trzecie - Hiszpanka Melani Garcia-Marte.

Organizatorem wydarzenia jest Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską, a partnerami - miasto Gliwice i województwo śląskie.

Wiktoria Gabor urodziła się 24 lipca 2007 r. w Niemczech, potem z rodziną mieszkała w Polsce, Wielkiej Brytanii i ponownie w Polsce. Przepustkę do startu w konkursie Eurowizji dał jej udział w programie "Szansa na sukces", w którym wybierano reprezentanta Polski w tym konkursie. Wcześniej występowała w telewizyjnym show TVP 2 "The Voice Kids".

Jak informowaliśmy, dyrektorem artystycznym Eurowizji Junior był kielczanin Konrad Smuga.

Reklama