Wyróżnienie dla Teatru Święty Spokój

Data publikacji: 25.11.2019 12:30
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Amatorski Teatr Święty Spokój podczas 16. Konkursu Teatrów Amatorskich Melpomena w Środzie Wielkopolskiej

Amatorski Teatr Święty Spokój podczas 16. Konkursu Teatrów Amatorskich Melpomena w Środzie Wielkopolskiej
Fot. archiwum prywatne

Amatorski Teatr Święty Spokój z Rudek zdobył wyróżnienie na 16. Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena. Wydarzenie odbywało się weekend w Środzie Wielkopolskiej.

W finale znalazło się osiem spektakli, między innymi z Warszawy, Krakowa, Poznania, czy Dębicy. Zespół z Rudek jako jedyny reprezentował województwo świętokrzyskie. Pokazał czarną komedię pod tytułem „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” według scenariusza Izabeli Degórskiej.

Jak wyjaśniła Agata Sałata, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Rudkach oraz odtwórczyni głównej roli, był to pierwszy ogólnopolski konkurs, w którym „Święty Spokój’ wziął udział. Starcie z innymi zespołami zakończyło się wyróżnieniem za propagowanie idei teatru amatorskiego. Mimo że to nagroda zaraz za podium, artyści cieszą się z niej.

Amatorski Teatr Święty Spokój podczas 16. Konkursu Teatrów Amatorskich Melpomena w Środzie WielkopolskiejFot. archiwum prywatne

- Jesteśmy bardzo zadowoleni przede wszystkim dlatego, że teatry, które przyjeżdżają, za pierwszym razem rzadko otrzymują nagrody. Poza tym nasz teatr, jako jedyny nie posiadał reżysera czy scenografa w pełnym tego słowa znaczeniu, więc to dodatkowe wyróżnienie - podkreśliła.

Dodała też, że kontakt z innymi grupami był okazją, by podpatrzeć, jak one funkcjonują.

- Było to cenne doświadczenie - podkreśla.

Amatorski Teatr Święty Spokój powstał sześć lat temu. Tworzą go pasjonaci aktorstwa, na co dzień związani z różnymi profesjami. Działa przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Rudkach (gmina Nowa Słupia).

Podobne wiadomości
Reklama