Nowe mieszkania w ramach specustawy. Tym razem na Wojska Polskiego

Data publikacji: 25.11.2019 15:28
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.11.2009. Kielce. Projekt lokali mieszkalnych przy ul. Wojska Polskiego

25.11.2009. Kielce. Projekt lokali mieszkalnych przy ul. Wojska Polskiego
Fot. UM Kielce

Przy ulicy Wojska Polskiego w Kielcach powstaną nowe lokale mieszkalne. Inwestor zamierza skorzystać ze specustawy, która umożliwia uzyskanie pozwolenia na budowę nawet, gdy w danym miejscu nie ma planu zagospodarowania przestrzennego lub wbrew niemu.

Jak mówi Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Rozwoju i Rewitalizacji w kieleckim ratuszu, według wniosku dewelopera ma powstać dziewięć budynków 3-piętrowych z  garażami podziemnymi, a całość ma mieć charakter kameralnej architektury.

- Inwestor deklaruje, że finalnie ma w tym miejscu powstać nawet do 83 mieszkań o łącznej kubaturze 5 tys. metrów kwadratowych.

Budynki postawione będą w okolicy rezerwatu na Wietrzni w sąsiedztwie Głównego Punktu Zasilania, znajdującego się przy Wojska Polskiego.

Mieszkańcy mają 21 dni na złożenie ewentualnych uwag. Po dwóch miesiącach od pojawienia się projektu w Biuletynie Informacji Publicznej uchwała w tej sprawie musi trafić na sesję Rady Miasta.
To już czwarty projekt, który w ramach specustawy mieszkaniowej trafi pod obrady radnych.

Z dotychczasowych żaden nie doczekał się akceptacji. Rada nie wyraziła zgody na budowę mieszkań przy ulicy Nowej i Dobrzyńskiej, a projekt przy Kolberga czeka na opinie radnych.

25.11.2009. Kielce. Projekt lokali mieszkalnych przy ul. Wojska PolskiegoFot. UM Kielce

Reklama