Wójt Bałtowa: mieszkańcy wykazali się odwagą

Data publikacji: 26.11.2019 10:41
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Hubert Żądło - wójt Bałtowa

Na zdjęciu: Hubert Żądło - wójt Bałtowa
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Mieszkańcy Bałtowa wystawili ocenę radnym za ostatni rok - tak wójt Bałtowa Hubert Żądło skomentował wyniki niedzielnego referendum, w którym odwołano Radę Gminy. - Od roku, posiedzenia rady są transmitowane i mieszkańcy sami mogli się przekonać, jakie sprawy są poruszane na sesjach i o co zabiegają radni - stwierdził wójt na naszej antenie.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Gość Rozmowy Dnia pytany w Radiu Kielce, czy w jego ocenie w gminie istnieje układ polityczno-biznesowy, a grupa radnych nie pracuje na rzecz całej społeczności, odpowiedział,  że "jeżeli istnieje jakiś układ, to na pewno nie jest on uwidoczniony, tak żeby był namacalny dokumentacyjnie".

- Gdy jednak przeanalizujemy sesje, okazuje się, że niektórzy radni wnioskowali o inwestycje w otoczeniu Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego lub nawet wnioskowali o to, by nie podnosić opłaty za czynsz za niektóre budynki, ponieważ firmy skupione w kompleksie nie mają pieniędzy na ten cel.

Zdaniem Huberta Żądły, w takiej sytuacji pojawiają się: zdziwienie, pytania i wątpliwości.  

- W czyim imieniu taki radny występuje? Czy jest radnym wybranym przez mieszkańców, czy niejako lobbuje na rzecz prywatnego przedsiębiorcy - mówi Hubert Żądło.

Komentując wyniki referendum, które udało się skutecznie przeprowadzić Hubert Żądło stwierdził, że jest człowiekiem wiary i gdy podejmuje działania, to ze świadomością i wiarą w cel, który tym działaniom przyświeca.

- Referendum pokazuje, że świadomość, odwaga i odpowiedzialność mieszkańców za wspólne mienie jest bardzo duża. Pokazaliśmy jako pierwsi w Polsce, że jest to możliwe, że dorośliśmy pod względem demokratycznym i udało się - stwierdził gość Radia Kielce.

Reklama