Sylwestry pod gwiazdami w regionie. Sprawdź, gdzie się wybrać

Data publikacji: 27.11.2019 12:18 / Data aktualizacji: 31.12.2019 11:05
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik , Anna Głąb , Mateusz Kaczmarczyk , Marta Gajda-Kruk , Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W wielu miastach i miejscowościach regionu zaplanowano zabawy sylwestrowe pod chmurką. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla tych, którzy skorzystają z zaproszenia.

KIELCE

Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy i pokaz laserowy zamiast tradycyjnych fajerwerków – to planowane atrakcje miejskiego Sylwestra w Kielcach. Noc sylwestrowa rozpocznie się o 20.30 koncertem galowym na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury, gdzie największe hity opery i operetki zagra orkiestra Strauss Ensemble pod kierownictwem Artura Jaronia.

Z kolei na kieleckim Rynku, Sylwester pod gwiazdami rozpocznie zespół „Tacy Sami”. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast grupa „Poparzeni Kawą Trzy”. W tym roku fajerwerki zostaną zastąpione podniebnym pokazem laserowym.

Jak mówi Jarosław Łysek, zastępca dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury, decyzja o rezygnacji z pokazu sztucznych ogni podyktowana była bezpieczeństwem i chęcią wprowadzenia nowości. Dodaje, że laserowe pokazy realizowano już w kilku innych miastach, m.in. Szczecinie i Białymstoku i to z dobrym rezultatem.

- W przeszłości w innych miastach dochodziło do nieszczęśliwych wypadków z użyciem fajerwerków. Laserowe pokazy z kolei zyskują popularność wśród mieszkańców i nieraz swoją widowiskowością przebijają pokazy sztucznych ogni - mówi.

Laserowy pokaz na kieleckim niebie dopełni występ laserowych instrumentów muzycznych – harfy i skrzypiec.

Noc sylwestrowa pod gwiazdami rozpocznie się o 21.00. Zakończenie planowane jest na 1.00. W tym roku oprócz spożywania alkoholu zabronione będzie także wnoszenie i używanie fajerwerków.

 

BUSKO-ZDRÓJ

Sylwester pod gwiazdami odbędzie się przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Początek już o godzinie 22.30. Przygrywać będzie zespół Biała Armia. Tradycyjnie tuż przed północą burmistrz skieruje kilka ciepłych słów do uczestników sylwestrowej zabawy. W programie tradycyjnie pokaz sztucznych ogni, a tuz po nim na zakończenie zagra zespól KAKADU.

 

KAZIMIERZA WIELKA

2020 rok wspólnie będą witać również mieszkańcy Kazimierzy Wielkiej. Organizatorzy zapraszają na kazimierski Rynek już od godziny 21.30. Imprezę poprowadzi Dj Tomi.

 

KOŃSKIE

W Końskich zabawa sylwestrowa rozpocznie się o godzinie 23.00 przed Miejsko-Gminnym Domem Kultury. Dla wszystkich świętujących pod gołym niebem przygotowano na rozgrzanie gorący bigos, pieczoną kiełbaskę i lampkę szampana. Burmistrzowie złożą mieszkańcom noworoczne życzenia, a równo o północy będzie można podziwiać pokaz fajerwerków.

 

PIŃCZÓW

W Pińczowie wzorem lat ubiegłych impreza sylwestrowa odbędzie się na targowicy miejskiej przy ul. Republiki Pińczowskiej. Jak informują organizatorzy, od godz. 23.30 w rytm muzyki tanecznej zabierze uczestników zespół CAMEYRON. Tradycyjnie też o północy niebo rozświetlą fajerwerki, a burmistrz wraz z przewodniczącym rady miejskiej złożą wszystkim mieszkańcom noworoczne życzenia. Zabawa potrwa do godz. 1.30.

 

RADOSZYCE

W Radoszycach ze względu na troskę o zwierzęta w tym roku zrezygnowano z petard i fajerwerków. Bal sylwestrowy rozpocznie się o godzinie 20.00 w Hali Sportowej. Zabawę poprowadzi DJ.

 

SANDOMIERZ

Powitanie Nowego Roku w Sandomierzu rozpocznie się o godzinie 22.00 na Rynku Starego Miasta. Na scenie wystąpi Diana Ciecierska z zespołem Projectband. Zaprezentują covery najpopularniejszych przebojów muzycznych.

Wokalistka jest półfinalistką dziewiątej edycji programu „The Voice of Poland”. Pracowała m.in. z Piotrem Cugowskim. W trakcie programu zasłynęła między innymi z coverów „Black Velvet” Alannah Myles, czy „All Right Now” Free. Kilka lat temu wystąpiła też w półfinale „Mam Talent”. W 2019 roku artystka wydała swój debiutancki singiel zatytułowany „Żyj z tym sam”.

Tuż przed północą życzenia noworoczne złoży uczestnikom Sylwestra pod gwiazdami burmistrz Sandomierza Marcin Marzec. O północy rozpocznie się pokaz fajerwerków. Po jego zakończeniu odbędzie się korowód z pochodniami w rytmie poloneza. Poprowadzi go Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej w replikach historycznych strojów. Po północy rozpocznie się zabawa z DJ, która potrwa do godziny 2.00. Organizatorami Sylwestra pod gwiazdami jest Sandomierskie Centrum Kultury i urząd miejski.

 

SKARŻYSKO-KAMIENNA

Nowy Rok tradycyjnie będzie można powitać w trakcie Sylwestra na Placu Staffa za Miejskim Centrum Kultury. O oprawę muzyczną zadba DJ z ekipy PARTY DANCE.

Zabawa zacznie się o godzinie 23.00. O północy odbędzie się pokaz fajerwerków. Inną sylwestrową propozycją MCK jest koncert „Pół żartem, pół serio” z najpiękniejszymi pieśniami operetkowymi oraz przebojami światowych musicali. Koncert rozpocznie się o godzinie 22.30, a zakończy około godziny 1.00.

Bilety dostępne są w Impresariacie Artystycznym MCK (tel. 500 199 710). Na gości czekać będzie także lampka szampana i poczęstunek.

 

STARACHOWICE

Sylwester pod gwiazdami w Starachowicach, jak co roku odbędzie się na Placu na Szlakowisku. Dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury Aneta Kordasiewicz zapowiada, że jako pierwszy wystąpi zespół Pryzmat, który rozpocznie zabawę o godzinie 21.00. Około 2.00 na scenę wejdzie gwiazda wieczoru, czyli grupa Top Girls.

Tradycyjnie o północy zostaną złożone życzenia. Będzie też wspólne odliczanie ostatnich sekund dzielących nas od 2020 roku. W tym roku nie będzie natomiast fajerwerków. W ich miejsce zaplanowano pokaz Teatru Ognia Enigma. Program będzie utrzymany w stylu Nowego Jorku z lat 20. ubiegłego wieku.

Wstęp jest wolny.

 

STĄPORKÓW

W Stąporkowie ze względu na pupili zrezygnowano z hucznego sylwestra z fajerwerkami. Zabawa prowadzona będzie przez DJa i rozpocznie się o godzinie 23.00 na placu przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu. Impreza potrwa do godziny pierwszej.

 

STASZÓW

W tym roku Sylwester pod gwiazdami w Staszowie wzbogacony został o nowy element. Władze miasta długo trzymały to w tajemnicy, chcąc sprawić mieszkańcom niespodziankę. Burmistrz Leszek Kopeć dał się namówić na ujawnienie tej części scenariusza sylwestrowej nocy.

Powiedział, że oprócz fajerwerków, które obwieszczą nadejście 2020 roku, zorganizowany zostanie też pokaz świetlny. Iluminacje można będzie oglądać na budynkach otaczających staszowski ratusz.

- Będzie to coś innego i coś nowego w Staszowie. Mam nadzieję, że pokaz się uda i że przyciągnie na Rynek jeszcze więcej osób - stwierdził burmistrz Leszek Kopeć, który złoży mieszkańcom noworoczne życzenia.

Po północy odbędzie się też konkurs butelkowy, przygotowany wspólnie z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie. Polega on na tym, że w trakcie całego sylwestra pod gwiazdami mieszkańcy będą wyrzucać butelki po szampanie i innych napojach do specjalnie oznakowanego kontenera. Do butelki trzeba będzie włożyć kartkę z imieniem i nazwiskiem. W trakcie nocy sylwestrowej odbędzie się losowanie, a szczęśliwcy dostaną nagrody pieniężne.

Sylwester pod gwiazdami w Staszowie rozpocznie się o godzinie 23.00. Poprowadzi go DJ, który serwować będzie największe hity taneczne.

 

WIŚLICA

Sylwester zostanie zorganizowany m.in. na Rynku w Wiślicy. Zabawa rozpocznie się o godzinie 23.45. Tej nocy mieszkańcy Wiślicy stary rok pożegnają, a nowy powitają pokazem sztucznych ogni.

adv adv
Wiadomości
Reklama