W weekend warsztaty dla pasjonatów teatru

Data publikacji: 28.11.2019 11:48
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
18.02.2016 Kielce. Baza Zbożowa.

18.02.2016 Kielce. Baza Zbożowa.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Warsztaty dla młodych pasjonatów teatru odbędą się w weekend w Bazie Zbożowej w Kielcach. Dwudniowe zajęcia poprowadzi Marek Kościołek, aktor i pedagog.

Do udziału w warsztatach zachęca Anna Konrdratowicz, kierownik artystyczny Teatru Ecce Homo. Podkreśla, że udział w nich powinni wziąć zwłaszcza młodzi ludzie zainteresowani teatrem. Szczególnie cenna będzie nauka pracy w grupie, tak ważna również w działalności scenicznej.

Zajęcia są skierowane do młodzieży w wieku od 15 do 21 lat, a poprowadzi je Marek Kościółek. Jest on reżyserem, aktorem, społecznikiem, politologiem i pedagogiem. Ukończył Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice. W 2002 roku założył Teatr Krzyk. Organizuje ogólnopolskie festiwale teatralne oraz współtworzy międzynarodowe akcje społeczno-kulturalne. Współpracuje z artystami niezależnymi z Niemiec, Ukrainy, Albanii, Norwegii, Włoch, Hiszpanii, Azerbejdżanu, Rosji i Białorusi. Od 2002 roku prowadzi warsztaty teatralne w Polsce i Europie.

Zajęcia będą prowadzone metodą teatru autorskiego. Odbędą się w dniach 30 listopada - 1 grudnia w Bazie Zbożowej. Zgłoszenia i szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: kondratowicz@o2.pl lub numerem telefonu: 698-355-163.

Tagi do tego wpisu
Reklama