Poseł Lipiec: PiS stawia na rozwój armii i polskich zakładów zbrojeniowych

Data publikacji: 29.11.2019 10:03
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości

Na zdjęciu: Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Dokapitalizowanie Polskiej Grupy Zbrojeniowej w tym Mesko to nie tylko nowe możliwości skarżyskiego zakładu, ale także znaczne wsparcie dla regionu, które wpisuje się w rządową strategię zrównoważonego rozwoju - powiedział lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec.

Poseł zauważył, że przekazane dla grupy 400 mln zł to bardzo poważne wsparcie, dzięki któremu możliwe będzie odtworzenie produkcji prochu i rozszerzenie oferty pocisków. Mesko jest jednym z najważniejszych zakładów tej branży i trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie polskiej armii bez niego.

- Prawo i Sprawiedliwość postawiło na rozwój armii i polskich zakładów zbrojeniowych. To bardzo ważne z punku widzenia bezpieczeństwa i pewności dostaw sprzętu i amunicji, ale także konkretne wsparcie dla przemysłu zbrojeniowego, który pełni ważną rolę w gospodarce. Ta troska wpisuje się także w plan zrównoważonego rozwoju premiera Mateusza Morawieckiego. W tym kontekście równie ważna jest zmiana właściciela starachowickiej specjalnej strefy ekonomicznej i nowe rozwiązania prawne, które umożliwiają inwestowanie praktycznie w każdym miejscu regionu - powiedział.

Gość Radia Kielce odniósł się także do nowego rankingu z którego wynika, że region jest obecnie na 7. miejscu w kraju pod względem wykorzystania pieniędzy unijnych. Rok temu świętokrzyskie było na 15. pozycji. To zasługa m.in nowych władz województwa. Szybko wydawane pieniądze unijne przyczyniają się także do wzrostu gospodarczego i społecznego regionu i są zachętą dla inwestorów by lokować swoje inicjatywy w świętokrzyskim.

Reklama