W świętokrzyskich sklepach trwa przedświąteczna zbiórka żywności

Data publikacji: 29.11.2019 10:18
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 30.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W 65 świętokrzyskich sklepach rozpoczęła się dwudniowa, przedświąteczna zbiórka darów zorganizowana przez Kielecki Bank Żywności.

Każdy, kto chce się włączyć w akcję powinien do specjalnie oznakowanych koszy włożyć produkt spożywczy o dłuższym terminie przydatności do spożycia. Może to być np. mąka, cukier, makaron, konserwy, czy słodycze.

Jedną z osób, która wsparła akcję była Kamila Niedzielska.

- Od wielu lat biorę udział w tego typu inicjatywach. Zachęcam do tego także swoich bliskich i przyjaciół. Dziś kupiłam ryż i czekoladki - dodała Kamila Niedzielska.

W tym roku zbiórkę żywności wspiera około 1200 wolontariuszy. Pierwszy raz w akcję włączył się Adam Bilski, uczeń Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach.

- To była spontaniczna decyzja, ale wiem, że warto pomagać. Taka praca nie jest trudna, bo moim zadaniem jest jedynie rozdawanie ulotek zachęcających do wzięcia udziału w zbiórce. Cieszę się, że mogę pomóc - dodał Adam Bilski.

Dziś zbiórka żywności potrwa do 20.00, a jutro przeprowadzona zostanie w godzinach od 9.00 do 19.00. Akcja odbywa się m.in. w Kielcach, Miechowie, Jędrzejowie, Włoszczowie, Masłowie, Kazimierzy Wielkiej, Radlinie, Piekoszowie, Chęcinach i Zagnańsku.

Reklama