Cios w nielegalny hazard. CBŚP i KAS rozbiły grupę przestępczą

Data publikacji: 29.11.2019 11:57
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zatrzymanie członków grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem

Zatrzymanie członków grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem
Fot. cbsp.policja.pl

Ponad 200 automatów do gier zostało zabezpieczonych podczas akcji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Kielc oraz świętokrzyskiej i podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej. O posiadanie nielegalnych urządzeń są podejrzani członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działającej w kilku województwach.

W sprawie zatrzymano 12 osób podejrzanych o przestępstwa skarbowe, głównie o organizowanie nielegalnego hazardu. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie.

- Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że gang działał od 2015 roku - informuje Anna Stępień, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Kielcach.

- W wyniku współpracy funkcjonariuszy CBŚP i Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach zabezpieczono 158 automatów do gier i gotówkę. Natomiast w województwie podkarpackim zabezpieczono ponad 60 nielegalnych urządzeń wraz z pieniędzmi - wyjaśnia.

Działania, podczas których zatrzymano 12 osób przeprowadzono w województwach świętokrzyskim, podkarpackim i mazowieckim. Przeszukano 17 miejsc zamieszkania podejrzanych oraz lokali z automatami, w których organizowano nielegalny hazard. Śledczy zabezpieczyli telefony komórkowe, rewolwer, automaty do gier hazardowych i dokumenty.

Zatrzymani są w wieku od 21 do 47 lat. Sześciu z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa jest rozwojowa.   

Reklama