Rusza sprzedaż świec w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”

Data publikacji: 29.11.2019 13:16
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 23.12.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

80 tys. świec na coroczną akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” przygotowała w tym roku Caritas Diecezji Kieleckiej. Za pieniądze zebrane dzięki ich sprzedaży dofinansowane zostaną kolonie i półkolonie, a także działalność świetlic środowiskowych i ognisk wychowawczych.

Jak informuje ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej, w tym roku akcja odbędzie się pod hasłem „Świeca, która tworzy polską Wigilię”.

- To hasło jest znamienne. Mamy bowiem przekonanie, że tak jak wśród wielu świątecznych tradycji, ta świeca jest również nieodłącznym elementem przeżywania Świąt Bożego Narodzenia i jest znakiem otwartości i miłości do drugiego człowieka - dodał ksiądz Krzysztof Banasik.

Jak mówi ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, świece nie mają ściśle określonej ceny, ale im więcej uda się zebrać pieniędzy, tym większej liczbie dzieci uda się pomóc.

- Świeca jest formą zachęty do złożenia ofiary. Staramy się nie narzucać, nie wyznaczać jej ceny. Mówimy, że punktem odniesienia może być wartość jednego obiadu. Jeżeli kogoś stać na sfinansowanie lepszego obiadu, to ufamy, że również tę ofiarę za świecę złoży nieco większą - dodał ksiądz Stanisław Słowik.

Świece, które dostępne będą od najbliższej niedzieli, można nabyć wyłącznie w placówkach Caritas Diecezji Kieleckiej i w parafiach. W całej Polsce przygotowano w sumie około 2 mln świec.

Podobne wiadomości
Reklama