Ważne powiatowe drogi doczekają się remontu już w przyszłym roku

Data publikacji: 29.11.2019 15:29
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.11.2019. Ostrowiec Św. Aleja Jana Pawła II

29.11.2019. Ostrowiec Św. Aleja Jana Pawła II
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

W przyszłym roku wyremontowanych zostanie sześć dróg na terenie powiatu ostrowieckiego. Jedną z ważniejszych tras jest aleja Jana Pawła II w Ostrowcu Św., która prezentuje opłakany stan techniczny. W niektórych miejscach jest dziurawa i wyboista.

Jak informuje Tomasz Mroczek, naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju powiatu w ostrowieckim starostwie powiatowym, wykonanie zadania możliwe będzie dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych, które w tym przypadku wyniosło ponad pół miliona.

- Zakres robót będzie obejmował frezowanie istniejącej nawierzchni, wymianę krawężników na odcinku od ulicy Bałtowskiej do ulicy Siennieńskiej. Potem dalszy ciąg do ulicy Iłżeckiej - wyjaśnia Tomasz Mroczek.

Rządowe wsparcie starostwo otrzymało także na pięć innych dróg. Najdroższa będzie przebudowa w Denkówku, w gminie Bodzechów wraz z budową kanalizacji deszczowej, po przetargu cena wynosi 2,2 mln zł.

Jak dodaje Tomasz Mroczek, do wkładu własnego 75 proc. dokładają poszczególne gminy.

- Praktycznie w każdej gminie będzie realizowany jeden odcinek prócz Bałtowa, gdzie ze względu na trudną sytuację finansową gmina nie wygospodarowała części wkładu własnego - mówi Tomasz Mroczek.

W gminie Waśniów mieszkańcy doczekają się remontu w Nosowie, w Ćmielowie wyremontowane zostaną drogi w Piaskach Brzóstowskich i Skale, a w gminie Kunów droga w Janiku.

Prace rozpoczną się wiosną przyszłego roku, starostwo rozstrzygnęło już przetargi i podpisało umowy z wykonawcami.

29.11.2019. Ostrowiec Św. Aleja Jana Pawła IIFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Reklama