Koncert Mafii z nowym wokalistą w Radiu Kielce

Data publikacji: 30.11.2019 10:17 / Data aktualizacji: 30.11.2019 20:05
Autor: Paweł Solarz / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.11.2019 Radio Kielce. Studio GRAM. Koncert zespołu MAFIA. Na zdjęciu: Michał Ostrowski

30.11.2019 Radio Kielce. Studio GRAM. Koncert zespołu MAFIA. Na zdjęciu: Michał Ostrowski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Około 100 osób wysłuchało w Studiu Gram Polskiego Radia Kielce koncertu zespołu Mafia. Podczas występu zaprezentowano znane i lubiane kawałki. Była dobra zabawa, bisy i wspólne zdjęcia.

Grupa powstała w 1992 roku w Kielcach. Rok później wydała swoją debiutancką płytę, zatytułowaną po prostu: „Mafia”. Do 1998 roku wokalistą grupy był Andrzej Piaseczny, który wyśpiewał jej największe przeboje.

Przez lata zmieniał się nie tylko frontman, ale też inni muzycy. Natomiast od samego początku filarem Mafii jest Tomasz „Joseph” Bracichowicz. Obecnie, oprócz niego, w skład zespołu wchodzą: Paweł Poros, Paweł Lesiak i Michał Stachurski. Od marca tego roku wokalistą jest Michał Ostrowski.

- To prawdziwy artysta - mówi Tomasz „Joseph” Bracichowicz.

- Michał jest koncertmistrzem w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca Mazowsze i w roli wokalisty sprawdza się od niedawna. Jest to człowiek, który z muzyką rockową i popową związany jest od dziecka. Pochodzi z Lublina. Od wielu lat przyjaźni się z braćmi Cugowskimi. Facet o rockowym, nieco chropowatym głosie. Człowiek sympatyczny, kulturalny. Jest artystą i to nas w nim ujęło - podkreśla.

Zespół pracuje właśnie nad kolejną płytą. Jej roboczy tytuł brzmi „Mafia 7”, a premiera jest planowana na 2020 rok. Zapowiada ją pierwszy singiel „Ona tak ma”.

- Pozostaniemy na niej wierni muzyce rockowej, poprockowej. Będzie nawiązywała do tego, co robiliśmy wcześniej, nie szykujemy żadnej rewolucji, choć przez chwilę to rozważaliśmy, ale reakcja publiczności na naszych koncertach utwierdza nas w przekonaniu, żeby pozostać przy brzmieniu, który jest dla nas rozpoznawalny - wyjaśnia „Joseph”.

Reklama