Kielczanie hojnie włączali się w przedświąteczną zbiórkę żywności

Data publikacji: 30.11.2019 12:19 / Data aktualizacji: 30.11.2019 20:53
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.01.2019 Kielce. Zbiórka żywności w sklepie SPOŁEM przy Rynku

30.01.2019 Kielce. Zbiórka żywności w sklepie SPOŁEM przy Rynku
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W 65 świętokrzyskich sklepach odbyła się przedświąteczna zbiórka artykułów spożywczych. Zorganizował ją kielecki Bank Żywności.

Każdy, kto chciał się włączyć w akcję, mógł do specjalnie oznakowanych koszy włożyć produkt spożywczy o dłuższym terminie przydatności do spożycia. To np. mąka, cukier, makaron, konserwy, herbata, czy słodycze.

Coroczna zbiórka żywności nie byłaby możliwa bez udziału i pomocy wolontariuszy. W tym roku akcję wsparło około 1,2 tys. osób. Wśród nich był Jakub Piasecki z Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek w Kielcach, który podkreśla, że szkoła zawsze bierze udział w akcji. Jak zaznacza, mieszkańców Kielc nie trzeba specjalnie zachęcać do dzielenia się żywnością.

- Myślę, że ludzie już dobrze kojarzą tę akcję, ponieważ jest ona organizowana od kilku lat. Dzięki temu jesteśmy zadowoleni, ponieważ koszyk szybko się zapełnia. Dzięki temu nie odejdziemy z pustymi rękami - mówi.

Oprócz stolicy województwa świętokrzyskiego akcja odbywała się również m.in. w Miechowie, Jędrzejowie, Włoszczowie, Masłowie, Kazimierzy Wielkiej, Radlinie, Piekoszowie, Chęcinach i Zagnańsku.

30.01.2019 Kielce. Zbiórka żywności w sklepie SPOŁEM przy RynkuFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama