Tej świecy nie może zabraknąć na wigilijnym stole

Data publikacji: 01.12.2019 14:04
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.12.2019 Kielce. Świece Caritas

01.12.2019 Kielce. Świece Caritas
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W parafiach diecezji kieleckiej można już nabyć świece w ramach corocznej akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. W tym roku Caritas Diecezji Kieleckiej przygotowała ich 80 tys.

W parafii św. Józefa Robotnika na osiedlu Szydłówek przygotowano 2 tys. świec małych i 100 sztuk dużych. Jak podkreśla ksiądz prałat Jan Iłczyk, proboszcz tej parafii, płonąca świeca na wigilijnym stole jest wyrazem szacunku i troski o potrzebujących.

- Zainteresowanie zakupem świec jest bardzo duże, bo wielu parafian chce, by na ich stole wigilijnym jej nie zabrakło. Symbolizuje ona tę ofiarę, jaką złożyli dla dzieci z rodzin ubogich. Ta tradycja świec wpisuje się w życie naszej wspólnoty parafialnej i każdego roku rozprowadzamy wiele świec. Często zdarza się, że musimy domówić kilkaset sztuk - dodał ksiądz prałat Jan Iłczyk. 

W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Świeca, która tworzy polską Wigilię”. Świece nabyły m.in. pani Maria i pani Anna.

- To pomaga dzieciom z rodzin ubogich. Poza tym to symbol obecności w naszych domach Pana Jezusa - powiedziała pani Maria.

- Ja świece „Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom” kupuję od wielu lat. W moim domu co roku w Święta Bożego Narodzenia zawsze musi być i opłatek i właśnie ta świeca. Przy kolacji wigilijnej zapalamy ją na stole, a potem zanoszę mężowi na grób - dodała pani Anna.

Świece „Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom” można nabyć wyłącznie w placówkach Caritas Diecezji Kieleckiej i w parafiach. W całej Polsce przygotowano ich w sumie około 2 mln.

01.12.2019 Kielce. Świece CaritasFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

adv adv
Wiadomości
Reklama