Najaktywniejsi wolontariusze wybrani. Poznamy ich podczas gali

Data publikacji: 02.12.2019 18:53
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.12.2019. Kielce. Posiedzenie kapituły konkursowej Świętokrzyskiego Lauru Wolontariatu. Na zdjęciu (od lewej): Monika Kwietniewska, Damian Zegadło, Magdalena Kowalska, Magdalena Gwoźdź, Maciej Ziernik

02.12.2019. Kielce. Posiedzenie kapituły konkursowej Świętokrzyskiego Lauru Wolontariatu. Na zdjęciu (od lewej): Monika Kwietniewska, Damian Zegadło, Magdalena Kowalska, Magdalena Gwoźdź, Maciej Ziernik
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Najaktywniejsi wolontariusze z naszego regionu zostaną nagrodzeni podczas XIV „Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu”, która odbędzie się w Kielcach. W poniedziałek zebrała się kapituła plebiscytu, która wyłoniła zwycięzców.

Jak informuje Damian Zegadło z Diecezjalnego Centrum Wolontariatu, w tym roku na konkurs napłynęło 38 zgłoszeń.

- Chcieliśmy znaleźć różnorodne osoby, które pomagają w różnych miejscach i na rozmaite sposoby. Cieszymy się, że możemy ich docenić. Wśród zgłoszeń pojawiły się też nominacje takich osób, czy organizacji, o których wcześniej nie słyszeliśmy. To oznacza, że wśród nas nadal jest wiele osób, które bezinteresownie pomagają innym. Warto pokazać je światu - dodał Damian Zegadło.

Jak przyznała Magdalena Kowalska z wolontariatu działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach, a zarazem członek jury, wybór najaktywniejszych wolontariuszy nie należał do łatwych.

Podczas gali statuetki wręczone zostaną w trzech kategoriach: „Laur wolontariatu”, „Animator” oraz "Miejsce przyjazne wolontariuszom”.

Plebiscyt ma na celu uhonorowanie osób, które aktywnie działają na rzecz innych, a także pokazanie ich szerszej publiczności - mówi Maciej Ziernik, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu.

- My tym wszystkim wolontariuszom możemy tylko podziękować, wręczyć puchary i wyróżnienia, ale tak naprawdę najważniejsza jest ich codzienna, czasem żmudna praca na rzecz innych  - dodał Maciej Ziernik.

„Świętokrzyska Gala Wolontariatu” odbędzie się w czwartek w Wojewódzkim Domu Kultury. Początek o godzinie 17.00.

Reklama