Kto będzie woził mieszkańców Końskich?

Data publikacji: 03.12.2019 12:33
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.12.2019 Końskie. Centrum Przesiadkowe przy ul. Wojska Polskiego

03.12.2019 Końskie. Centrum Przesiadkowe przy ul. Wojska Polskiego
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Do Urzędu Miasta i Gminy w Końskich wpłynęły już oferty firm, które są zainteresowane świadczeniem usług komunikacji publicznej.

We wrześniu tego roku uruchomiono 7 linii, po których porusza się 1 autobus. W lutym na trasy mają wyjechać kolejne pojazdy. 7 minibusów i 2 autobusy mają obsługiwać 13 linii.

Komunikacja publiczna odbudowywana jest w Końskich po upadku PKS, który nastąpił 10 lat temu. Na początku trzeba wyłonić przewoźnika, który będzie świadczył usługi transportowe wykorzystując do tego celu także nowe gminne autobusy.

Jak informuje Krzysztof Obratański - burmistrz Końskich, firmy miały zaproponować dokładne trasy i godziny przejazdu, między innymi do miejscowości, które do tej pory były wykluczone komunikacyjnie. Wpłynęło 5 ofert. Dwie, najkorzystniejsze finansowo, będą przedmiotem dalszych negocjacji.

- Oferenci życzyli sobie od 98 groszy do 4 złotych za wozokilometr. Biorąc po uwagę ich propozycje wybierzemy najkorzystniejszą ofertę - mówi burmistrz.

Jak dodaje, stawki te nie wpłyną na ceny biletów, które zostały uchwalone podczas sesji Rady Miejskiej.

- Bilety będą kosztować od 2 do 4 złotych w zależności od odległości do centrum Końskich. Przewoźnik nie może sprzedawać biletów po wyższych cenach - dodaje burmistrz.

03.12.2019 Końskie. Pierwszy autobus, który obsługuje obecnie 7 liniiFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Komunikacja publiczna w Końskich ma zostać uruchomiona w lutym przyszłego roku. Dokładne trasy poznamy po ostatecznym wyborze przewoźnika.

Tagi do tego wpisu
Reklama