Kolejarze łączą dwie części Jędrzejowa

Data publikacji: 04.12.2019 14:13
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.12.2019. Jędrzejów. Budowa dojścia do peronów dworca PKP

04.12.2019. Jędrzejów. Budowa dojścia do peronów dworca PKP
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Kolejarze rozpoczęli budowę dojścia do peronów dworca PKP w Jędrzejowie od strony tzw. osiedla "Za dziewiątym torem”. O jego powstanie od wielu lat zabiegali mieszkańcy ulic: Nowej, Cichej, Spokojnej, Reja i Kadłubka. To najkrótsze połączenie ich domów z centrum miasta.

Interwencje stały się mocniejsze, po tym gdy okazało się, że modernizacja trasy kolejowej nr 8, a wraz z nią budowa przejścia podziemnego pod torami została odsunięta w czasie.

Izabela Miernikiewicz z zespołu prasowego PKP PLK informuje, że obecnie w rejonie jędrzejowskiej stacji układana jest nawierzchnia pasażu do peronu nr 2. Budowane jest też oświetlenie od strony ulicy Reja. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Zygmunt Kowalski, mieszkaniec ulicy Nowej przypomina, że budowa przejścia poprzedzona została wieloma interwencjami. Ponad 230 mieszkańców podpisało się pod petycją do burmistrza Jędrzejowa, z prośbą o interwencję w tej sprawie. Jak mówi, przejście ułatwi życie przede wszystkim starszym mieszkańcom osiedla, którzy nie mają samochodów. Jak tłumaczy teraz, żeby np. dostać się do przystanku autobusowego muszą pokonać ponad 1,5 kilometrową drogę i przejść przez przejazd kolejowy, który nie jest dostosowany dla pieszych.

Planowana modernizacja trasy kolejowej numer 8 zakładała również wybudowanie przystanku kolejowego w Skroniowie.

Reklama