Radni nie zgodzili się na podwyżki

Data publikacji: 05.12.2019 14:26
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 05.12.2019. Sesja Rady Miasta.

Kielce. 05.12.2019. Sesja Rady Miasta.
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Zgodnie z zapowiedziami, kieleccy radni nie zgodzili się na wprowadzenie do porządku obrad czwartkowej sesji żadnego z proponowanych przez prezydenta projektów podwyżek opłat i podatków. Omawiane miały być propozycje uchwał zakładających zwiększenie podatku od nieruchomości, wyższe stawki za wywóz śmieci i opłaty za parkowanie w centrum Kielc.

Projekty trafiły już na poprzednią sesję rady miasta, ale zostały odrzucone przez radnych, którzy wyjaśniali, że nie zostali przez prezydenta przekonani do zasadności zmian.

Prezydent Wenta twierdzi, że pracownicy ratusza przyjęli do wiadomości uwagi radnych o tym, że wyjaśnienia nie były wystarczające. Jak mówi, ponowne wprowadzenie propozycji na sesję miało służyć wyjaśnieniu niuansów, związanych przede wszystkim z podwyżkami opłat za śmieci.

Radni mieli pretensje do prezydenta, że nadal unika rozmów i konsultacji w sprawie propozycji podwyżek. Ich zdaniem przedstawienie takich samych projektów, po ich wcześniejszym odrzuceniu, nie ma żadnego uzasadnienia.

Reklama