Korowód zachęcał do zostania wolontariuszem

Data publikacji: 05.12.2019 14:32
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 05.12.2019. Przemarsz wolontariuszy ulicą Sienkiewicza

Kielce. 05.12.2019. Przemarsz wolontariuszy ulicą Sienkiewicza
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ulicami Kielc, w przypadający dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, przeszedł korowód osób wypełniających podobne zadania. Wyruszyli w samo południe sprzed pomnika Henryka Sienkiewicza i głównym deptakiem przeszli do Kina Moskwa. W ten sposób osoby, które na co dzień bezinteresownie pomagają potrzebującym chciały zachęcić innych do zostania wolontariuszem.

Jak powiedziała Magdalena Kowalska, z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach, warto pokazywać osoby, które nie działają dla poklasku, a z dobrego serca.

- W całym regionie świętokrzyskim jest wiele osób chętnych do pomocy innym. Nasz wolontariat działa wielopłaszczyznowo. To trzeba pokazywać społeczeństwu i zachęcać innych do zostania wolontariuszem - dodała Magdalena Kowalska. 

W pochodzie wzięło udział około 300 wolontariuszy z województwa świętokrzyskiego. Wśród nich była, m.in., Bogumiła Marzec z Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii Świętego Krzyża, która wolontariuszką jest od ponad 20 lat.

- Ludzie, którzy do nas przychodzą mogą liczyć na wsparcie psychiczne, mają pociechę duchową. Po rozmowie z nami wychodzą od nas inni, ponieważ mogą z kimś porozmawiać o swoich problemach. Czasami zwykła rozmowa z drugim człowiekiem jest dla tych osób dużym wsparciem - dodała Bogumiła Marzec.

Najaktywniejsi wolontariusze zostaną dziś uhonorowani podczas gali wolontariatu, która odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury. Początek uroczystości o godzinie 17.00.

Tagi do tego wpisu
Reklama