Kto wyremontował świetlicę? Święty Mikołaj!

Data publikacji: 05.12.2019 18:35
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.12.2019. Kielce. Otwarcie świetlicy oddziału Endokrynologiczno-Diabetologicznego w WSZ w Kielcach

05.12.2019. Kielce. Otwarcie świetlicy oddziału Endokrynologiczno-Diabetologicznego w WSZ w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Świetlica Oddziału Endokrynologiczno-Diabetologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach została gruntownie wyremontowana. W sali pojawiły się meble, zabawki, gry edukacyjne, konsola i telewizor. Mali pacjenci są zachwyceni nowym miejscem zabaw.

!- Tu jest bardzo ładnie. Teraz zamiast na łóżkach, będziemy się bawili tutaj. Można rysować, czytać, coś ciekawego obejrzeć i pograć w gry. Czekaliśmy na otwarcie - mówili.

Bartosz Stemplewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach z uśmiechem informuje, że krążą dwie informacje o tym, kto wyremontował salę. Według pierwszej zrobiło to Stowarzyszanie Skrzydlaci Dzieciom, a według drugie - Święty Mikołaj.

- Najważniejsze, że ta świetlica jest i na pewno będzie służyła naszym pacjentom. Trzeba pamiętać, że są to dzieci, które cierpią na ciężkie choroby. Mam nadzieje, że to miejsce pomoże im przetrwać ten trudny czas - dodał. Tego samego zdania jest Elżbieta Skotarczyk-Kowalska, kierownik oddziału. - Świetlica pozostawiała dużo do życzenia. W tej chwili wygląda cudownie - oceniła.

Remont był możliwy dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Skrzydlaci Dzieciom. Katarzyna Misztal, wiceprezes stowarzyszenia podkreśla jednak, że przy realizacji inwestycji pomagało wiele osób. - Cieszy mnie, że dzieci są zadowolone. Wcześniej nie było zabawek, telewizora ani książek. Chodziło nam o to, aby ożywić to miejsce i to się udało - powiedziała.

Świetlica została podzielona na trzy strefy. Największa jest dla starszych dzieci. Tam m.in. mogą się uczyć przy stołach. Kolejna to „strefa gracza”, gdzie jest telewizor i konsola do gier. Ostatnia przeznaczona jest dla najmłodszych pacjentów. Remont sali trwał miesiąc.

Reklama