Rafał Nowak wicewojewodą świętokrzyskim

Data publikacji: 06.12.2019 18:14 / Data aktualizacji: 06.12.2019 22:13
Autor: Katarzyna Podraza , Karol Żak , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Rafał Nowak

Rafał Nowak
Kielce. 26.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Rafał Nowak, szef miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości oraz dyrektor Wzgórza Zamkowego w Kielcach został dziś powołany na stanowisko wicewojewody świętokrzyskiego.

 - Otrzymałem taką informację telefonicznie dzisiaj w godzinach popołudniowych, że premier Mateusz Morawiecki podpisał dokumenty w tej sprawie - powiedział.

Poseł PiS Anna Krupka, wiceminister sportu gratulując Rafałowi Nowakowi powołania na stanowisko wicewojewody świętokrzyskiego stwierdziła, że jest on młodym, energicznym człowiekiem z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu.

- W swojej działalności publicznej promuje postawy i wartości chrześcijańskie, a także patriotyczne. Jestem przekonana, że wzmocni wizerunek Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego - mówi.

Świętokrzyska parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości wyraziła przekonanie, że Rafał Nowak będzie dobrze promował w regionie działania rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

Rafał Nowak to rodowity kielczanin. Ma 41 lat, żonę i dwoje dzieci. Absolwent Akademii Świętokrzyskiej, na kierunku Politologia i Nauki Społeczne. Ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Menadżerskiej na kierunku Executive Master of Buisness Administration oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji na kierunku Przedsiębiorczość.

Od 2016 roku jest dyrektorem Wzgórza Zamkowego w Kielcach. Poprzednie stanowisko dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. C.K. Norwida w Kielcach pełnił przez 9 lat.

To członek i założyciel Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim. Do partii został przyjęty 24 listopada 2001 roku jako dziewiąta osoba w województwie. Przemysław Gosiewski powierzył mu zadanie utworzenia i kierowania młodzieżową organizacją PiS. To on był pierwszym szefem Forum Młodych PiS w Świętokrzyskiem. Przez wiele lat pełnił funkcję przewodniczącego IV Komitetu PiS w Kielcach. W 2017 roku został szefem kieleckich struktur PiS. Delegat wszystkich dotychczasowych Kongresów partii, członek władz krajowych partii - Krajowej Komisji Rewizyjnej Prawa i Sprawiedliwości. Od 2015 roku członek Rady Diecezjalnej działającej przy biskupie kieleckim.

Ponadto pełni funkcję Przewodniczącego Rady Programowej Polskiego Radia Kielce. Jest również prezesem Stowarzyszenia Patriotycznego.

Reklama