Wojewoda liczy na wsparcie nowego zastępcy i dementuje kłamstwa

Data publikacji: 07.12.2019 13:29
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski

Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podkreśla, że cieszy się, iż oficjalne potwierdzenie jego rekomendacji co do stanowiska wicewojewody nareszcie nastąpiło. Jak mówi, od swojego zastępcy oczekuje przede wszystkim wytężonej pracy.

- W tandemie z pewnością będzie się pracować jeszcze lepiej. Kolejna dodatkowa osoba w urzędzie pozwoli nieco inaczej rozłożyć akcenty. Kwestia kompetencji pomiędzy nami pozostaje jeszcze do ustalenia, niemniej pozytywnie oceniam decyzję premiera - mówi.

Zbigniew Koniusz w rozmowie z Radiem Kielce dementuje jednocześnie informację o zwolnieniu z urzędu wojewódzkiego Agaty Gałki-Bernackiej, która jest w ciąży. Jak wyjaśnia - pracownica została jedynie pozbawiona pełnomocnictwa przy koordynowaniu programu „Niepodległa 2020". Zbigniew Koniusz twierdzi, że pełnienie tego obowiązku jest niemożliwe w sytuacji, gdy pełnomocnik pozostaje na długoterminowym zwolnieniu lekarskim.

- Ktoś celowo powiela to, że z Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego została zwolniona kobieta w ciąży. To bardzo nośne i chwytliwe hasło, jednak nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością - mówi Zbigniew Koniusz.

Reklama