Nowatorska edukacja. Wspólnym mianownikiem archeologia i... Minecraft

Data publikacji: 07.12.2019 16:45
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.12.2019. Sandomierz. Zajęcia edukacyjne dla dzieci

07.12.2019. Sandomierz. Zajęcia edukacyjne dla dzieci
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

„Co wspólnego ma archeologia i Minecraft?” - pod takim hasłem w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Była to okazja aby nauczyć się programowania w przystępny sposób, w oparciu o komputerową, survivalową grę polegającą na układaniu budowli z trójwymiarowych sześcianów i szukaniu przygód. W warsztatach wzięło udział około 20 uczniów szkół podstawowych.

Jak powiedział Artur Porczak z firmy Misja Robotyka, zajęcia zostały przygotowane w taki sposób, aby dzieci zauważyły różnicę pomiędzy tym, jak się wykonuje pewne czynności ręcznie, a jak to jest, gdy wykorzystuje się oprogramowanie, czyli komendy i mini programy w wersji edukacyjnej Minecrafta. Dodał, że warsztaty mają zachęcić młodych ludzi do tego, aby interesowali się kierunkami ścisłymi i związały z nimi swoją przyszłość.

Dzieci biorące udział w zajęciach były nimi bardzo zainteresowane. Mówiły, że przyszły, aby poszerzyć swoje umiejętności w programowaniu, ponieważ interesują się tymi zagadnieniami. Mają nadzieję, że wiedza zdobyta na tym spotkaniu przyda im się na co dzień jak i w szkole.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach nowatorskiego modelu edukacji dla dzieci w formie akademii robotyki i Minecrafta.

Tagi do tego wpisu
Reklama