Już w sobotę Karczówką zawładną biegacze

Data publikacji: 11.12.2019 12:19
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
10.10.2018 Kielce. Karczówka. Klasztor. Jesień

10.10.2018 Kielce. Karczówka. Klasztor. Jesień
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W najbliższą sobotę, punktualnie o godzinie 10.00, obok klasztoru na kieleckiej Karczówce rozpocznie się bieg charytatywny „Pallotyńska 10". Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie Adama Pawlikiewicza. Wieloletni prezes Stowarzyszenia Kibiców Korony Kielce jest chory na przewlekłą białaczką szpikową.

Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę prowadzącą urokliwymi ścieżkami wzgórz Karczówka i Dalnia, zabytkowego kamieniołomu Grabina oraz lasem Bruszni. Zaplanowano też rywalizację na dystansie pięciu kilometrów, który będzie można pokonać również z kijkami.

- W stosunku do ubiegłego roku skróciliśmy trasę o dwa kilometry, ale ta dziesiątka będzie ciekawsza. Jeśli chodzi o piątkę, to creme de la creme całej imprezy. Tam są wszystkie najciekawsze miejsca, bez dłuższych, łagodniejszych przebiegów: cały czas góra - dół, góra - dół. Do tego masa kamieni, korzenie, ale co najważniejsze, piękne widoki - powiedział Paweł Jakubczyk, jeden ze współorganizatorów wydarzenia.

- Dostaliśmy dużo sygnałów, że warto zorganizować konkurencję nordic walking. Będziemy mieć więc trzy odrębne kategorie. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie i  miło spędzi czas w jednym najpiękniejszych miejsc na terenie Kielc, pomagając równocześnie Adasiowi - dodał Paweł Jakubczyk.

Łączny limit uczestników biorących udział w zawodach wynosi 300 osób. Do środy włącznie można zapisywać się za pośrednictwem platformy protimer.pl. Swój udział będzie można zgłosić również w biurze zawodów, które zostanie zlokalizowane na terenie Klasztoru Pallotynów na Karczówce.

Będzie ono otwarte w piątek od godziny 17.00 do 19.00 oraz od godziny 8.00 do 9.30 w dniu biegu. Minimalna opłata startowa wynosi 40 zł za 10 km i 20 zł za 5 km. Uczestnicy mogą dobrowolnie uiszczać wyższe kwoty. Cały dochód uzyskany podczas wydarzenia zostanie przekazany na leczenie Adama Pawlikiewicza.

Reklama