Psychiatrzy zbadają nożownika z Suchedniowa?

Data publikacji: 12.12.2019 10:58
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.10.2019. Suchedniów, Blok, w którym doszło do morderstwa

29.10.2019. Suchedniów, Blok, w którym doszło do morderstwa
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Czy Karol D., 30-letni nożownik z Suchedniowa, w chwili zabójstwa swojej babci był zdrowy psychicznie? Prawdopodobnie już wkrótce sprawdzą to specjaliści. Prokuratura Rejonowa w Skarżysku, która prowadzi postępowanie w tej sprawie, kieruje do sądu wniosek o objęcie podejrzanego obserwacją sądowo-psychiatryczną. Trwa ona kilka tygodni - informuje Tomasz Rurarz, szef instytucji.

Przypomnijmy, 29 października, do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie, że Karol D. agresywnie się zachowuje. Na numer alarmowy zadzwonił wówczas ojciec mężczyzny. Na miejsce pojechała policja. W momencie, gdy funkcjonariusze wchodzili do mieszkania, 30-letni mieszkaniec Suchedniowa zaciągnął do łazienki swoją babcię i ranił ją nożem w szyję. Następnie zaatakował policjantów. Mundurowi użyli broni, wskutek czego napastnik został raniony w rękę. Pomocy na miejscu obu osobom udzielali medycy. Życia 87-letniej kobiety nie udało się uratować.

Sprawą zajęli się śledczy, którzy postawili Karolowi D. dwa zarzuty. Pierwszy to zabójstwo, natomiast drugi związany jest z atakiem na policjantów i spowodowaniem obrażeń ciała u jednego z nich. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Reklama