Zaczyna się walka o stanowiska w ratuszu?

Data publikacji: 12.12.2019 14:23
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Urząd Miasta Kielce

Kielce. Urząd Miasta Kielce
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Przewodniczący rady miasta w Kielcach, Kamil Suchański nie wyklucza powrotu do koalicji z prezydentem Bogdanem Wentą. Jak mówi, jego ręka jest cały czas wyciągnięta. Zaznacza jednak, że ostateczny krok należy do prezydenta.

Radni klubu Bezpartyjni i Niezależni przypomnieli, że mają kandydata na stanowisko zastępcy prezydenta miasta, jest nim Konrad Więch, który z drugiego miejsca listy startował w wyborach do rady miasta. Głosy o ewentualnym powrocie do koalicji z prezydentem pojawiają się od ostatniej, nadzwyczajnej sesji rady miasta, podczas której przegłosowano podwyżki podatku od nieruchomości. W zamian za przeforsowanie podwyżek, prezydent miał zgodzić się na znaczne zwiększenie finansowania projektu Bezpartyjnych i Niezależnych, czyli wymiany pieców węglowych.

Bogdan Wenta szedł do wyborów ze wsparciem m.in. Kamila Suchańskiego, który wyznaczył do roli zastępcy prezydenta Marcina Różyckiego. Tej decyzji, ekipa Suchańskiego szybko pożałowała. Po rozłamie w koalicji, radni cofnęli rekomendację Różyckiego, a na jego miejsce zaproponowali Konrada Więcha.

Spekulacje dotyczące ewentualnych zmian na stanowiskach zastępców prezydenta są konsekwencją rezygnacji z tego stanowiska złożonej przez Danutę Papaj. Według TVP3 Kielce, jednym z kandydatów do objęcia stanowiska zastępcy prezydenta jest wieloletnia działaczka PO Bożena Szczypiór. Od czerwca tego roku jest dyrektorem Wydziału Administracyjnego w kieleckim ratuszu.

Reklama