Czy radni będą współpracować z Bożeną Szczypiór?

Data publikacji: 12.12.2019 16:59
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prezydent Bogdan Wenta od piątku będzie miał nowego zastępcę. W czwartek zdecydował o powołaniu Bożeny Szczypiór, dotychczasowej dyrektor Wydziału Administracyjnego w kieleckim ratuszu. Zastąpi ona na stanowisku Danutę Papaj, która podała się do dymisji.

Przewodniczący rady miasta Kamil Suchański nie chce oceniać wyboru prezydenta, zaznaczając, że Wenta współpracuje tylko z osobami, z którymi chce współpracować. Przyznaje, że słabo zna Bożenę Szczypiór.

- Nie znam pani Szczypiór zbyt dobrze, ale prezydent dokonuje swoich wyborów, więc pozostaje liczyć na to, że dokonał dobrego – stwierdza radny.

Radny Piotr Kisiel z Prawa i Sprawiedliwości zwraca uwagę na to, że Bożena Szczypiór, to osoba związana przez wiele lat z Platformą Obywatelską, a jej wybór jest dowodem na zacieśnianie się więzi pomiędzy prezydentem Wentą, a tym ugrupowaniem. Jednocześnie zaznacza, że jako do urzędniczki w kieleckim ratuszu nie ma do niej zastrzeżeń i liczy na to, że będzie dobrze pełniła swoją nową rolę.

- Nie mam zastrzeżeń co do pracy pani Bożeny, jako urzędniczki kieleckiego magistratu. Natomiast jeśli chodzi o nową rolę zastępcy prezydenta, to według mnie trzeba poczekać przynajmniej te zwyczajowe sto dni i wtedy będziemy mogli poddać jej pracę odpowiedniej ocenie – mówi.

Anna Kibortt, przewodnicząca klubu radnych Wspólne Kielce nie jest zaskoczona wyborem. Uważa, że nowa wiceprezydent jest zarówno dobrym urzędnikiem, jak i osobą o wysokiej kulturze osobistej. Radną cieszy decyzja o ponownym powołaniu kobiety na to ważne stanowisko. Powstrzymuje się przed oceną wyboru prezydenta. Liczy jednak na to, że okaże się dobrym zastępcą.

Agata Wojda, szefowa klubu Koalicji Obywatelskiej jest zadowolona z wyboru. Jak mówi, pomimo krótkiego stażu na poprzednim stanowisku dobrze współpracowało jej się z Bożeną Szczypiór. Dodaje, że jej wybór rokuje na uspokojenie nastrojów w kieleckiej polityce samorządowej, a jej obecność zapowiada mniej sensacji w ratuszu.

Bożena Szczypiór od czerwca była dyrektorem Wydziału Administracyjnego w kieleckim ratuszu. Wcześniej, w ostatnich wyborach samorządowych ubiegała się o stanowisko wójta gminy Strawczyn. To długoletnia działaczka Platformy Obywatelskiej.

Reklama