Mieszkańcy Brzezin są zdeterminowani. Kolejny raz protestowali

Data publikacji: 12.12.2019 19:41
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
12.12.2019 Brzeziny. Protest mieszkańców

12.12.2019 Brzeziny. Protest mieszkańców
Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

„Stop Tirom”, „Chcemy Obwodnicy” - z takimi hasłami na ulice ponownie wyszli mieszkańcy Brzezin w gminie Morawica. Blokowali drogę wojewódzką numer 763. Chcą, aby jak najszybciej powstała obwodnica ich miejscowości.

Tym razem kilkadziesiąt osób w kamizelkach odblaskowych i z transparentami przez godzinę przechodziło przez przejście w pobliżu skrzyżowania drogi wojewódzkiej z krajową 73. 

- Ciężarówki są dla nas utrapieniem. Walczymy o to, aby powstała obwodnica. Robimy to z troski o nasze dzieci i własne bezpieczeństwo - mówili mieszkańcy. 

Jak informowaliśmy, podczas jednego ze spotkań przedstawiciele władz województwa zadeklarowali, że droga może powstać, ale w dwóch etapach. Za priorytet uznano wybudowanie 3-kilometrowej obwodnicy Radkowic. Dopiero w drugim etapie miałaby powstać obwodnica Brzezin. Mimo, że przedstawiciele urzędu szybko wycofali się z tej deklaracji, to mieszkańcy zadecydowali, że protest będzie kontynuowany do czasu, aż nie rozpoczną się faktyczne prace nad budową drogi - informuje Ryszard Znój, sołtys Brzezin

- Nie zadowolą nas kolejne deklaracje. Chcemy konkretnych działań. Będziemy blokować drogę do czasu, aż urzędnicy nie rozpoczną chociażby przygotowywania dokumentacji obwodnicy - powiedział sołtys.

W ciągu doby trasą wojewódzką 763, która przebiega przez środek Brzezin, przejeżdża ponad 7 tys. pojazdów. W tym bardzo dużą cześć stanowią samochody ciężarowe.

Protest będzie kontynuowany w każdy poniedziałek i wtorek. 

12.12.2019 Brzeziny. Protest mieszkańcówFot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama