Wenta nie chce Danuty Papaj w swoim otoczeniu

Data publikacji: 13.12.2019 14:01
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.12.2019. Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Bożena Szczypiór - wiceprezydent Kielc, Bogdan Wenta - prezydent Kielc

13.12.2019. Kielce. Na zdjęciu (od lewej): Bożena Szczypiór - wiceprezydent Kielc, Bogdan Wenta - prezydent Kielc
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Wygląda na to, że Bogdan Wenta, nagle, ale za to całkowicie stracił zaufanie do Danuty Papaj. Jak stwierdził, nie widzi dla niej miejsca w Urzędzie Miasta Kielce. Z drugiej strony, nie zamierza dociekać prawdy na temat nieścisłości związanych z jej przeszłością.

Podczas spotkania z dziennikarzami, prezydent stwierdził, że od momentu rezygnacji Danuty Papaj ze stanowiska zastępcy prezydenta, wszelkie kwestie prawne pozostawia do rozwiązania odpowiednim organom. Nie określił jednak, czy zgłosił, lub zgłosi sprawę do prokuratury.

Wenta dodał, że dotyczy to również jej ciągłego zasiadania w Radzie Nadzorczej spółki Wodociągi Kieleckie. - To są sprawy prawne i takimi je pozostawmy. My jako urząd miasta nie jesteśmy tutaj organem odpowiedzialnym za tę sprawę – stwierdził Wenta.

Przypomnijmy, odejście Danuty Papaj ze stanowiska zastępcy prezydenta Kielc to konsekwencja m.in. ujawnienia przez dziennikarzy braku wyższego wykształcenia, wymaganego do zasiadania w radzie nadzorczej spółki komunalnej. Danuta Papaj była tam rekomendowana przez prezydenta Wentę. Dodatkowo, CBA wciąż bada, czy w oświadczeniu majątkowym byłej wiceprezydent były nieścisłości.

Jak informowaliśmy, od piątku, nowym pierwszym zastępcą prezydenta Kielc została Bożena Szczypiór.

Reklama