Na giełdzie można znaleźć prawdziwe unikaty

Data publikacji: 14.12.2019 08:15 / Data aktualizacji: 14.12.2019 19:50
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.12.2019. Kielce. Giełda kolekcjonerska w Wojewódzkim Domu Kultury

14.12.2019. Kielce. Giełda kolekcjonerska w Wojewódzkim Domu Kultury
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Militaria, zabytkowa porcelana, biżuteria, stare zegary książki a nawet mapy - to wszystko można było znaleźć podczas comiesięcznej giełdy kolekcjonerskiej w Wojewódzkim Domu Kultury. W sobotnie przedpołudnie giełdę odwiedzały tłumy chętnych.

Regularnie w tym wydarzeniu biorą udział m.in. panie Joanna i Anna z Kielc. Podkreślają, że jest to dobra okazja do tego, aby nabyć niecodzienne przedmioty dla kolekcjonerów.

- Najczęściej szukamy przedmiotów ze srebra, dziś udało nam się nabyć piękną broszkę z malowanej porcelany z początku XIX wieku. Podczas tego typu wydarzeń trzeba umieć się rozglądać za takimi unikatami. Większość z odwiedzających nie zdaje sobie z tego sprawy - mówią.

Zdaniem odwiedzających giełdę kolekcjonerską przedmioty, które można było nabyć w Wojewódzkim Domu Kultury, mogą stać się dobrym pomysłem na prezent dla miłośnika antyków.

- Taki prezent ucieszy przede wszystkim znawców i koneserów. Bliskich czy znajomych, którzy nie podzielają takich pasji, tego typu prezent mógłby nie zadowolić - twierdzą.

Giełda kolekcjonerska jest cyklicznym wydarzeniem odbywającym się w każdą drugą sobotę miesiąca.

Reklama