Niepełnosprawni skorzystają z ulg w całym powiecie starachowickim

Data publikacji: 14.12.2019 10:40
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starachowice. Inauguracja programu

Starachowice. Inauguracja programu "Karta za jeden uśmiech"
Starachowice. 20.04.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Karta za Jeden Uśmiech, funkcjonująca dotychczas na terenie Starachowic, będzie rozszerzona na cały powiat. Skorzystają na tym osoby niepełnosprawne.

Karta za Jeden Uśmiech to pomysł Agnieszki Polak, prezes fundacji „Nasze Zdrowie”. Dzięki karcie, osoby z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności, otrzymują zniżki w punktach usługowych, czy turystycznych. Na podobnych warunkach już funkcjonuje w powiecie starachowickim karta seniora. Niepełnosprawni z ulg mogą na razie korzystać jedynie w Starachowicach, ale niebawem podpisane zostaną umowy z gminami.

Karta za Jeden Uśmiech daje prawo do zniżek w Starachowickim Centrum Kultury, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ale także u prywatnych przedsiębiorców – w cukierniach, u fryzjerów, czy kosmetyczek, ale także w niektórych sklepach, czy punktach medycznych. Każdy partner sam przystępuje do programu i deklaruje wysokość upustu - zwyczajowo to od 5 do 20 proc.

Obecnie około 10 proc. mieszkańców miasta ma orzeczenie o niepełnosprawności, połowa z nich w stopniu umiarkowanym i znacznym. Z Karty za Jeden Uśmiech korzysta ponad 180 osób, a teraz będą mogli dołączyć do nich mieszkańcy całego powiatu.

Reklama