Niezwykle udana "Pallotyńska 10"

Data publikacji: 14.12.2019 12:55
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
14.12.2019 Kielce. Karczówka. Bieg charytatywny „Pallotyńska 10

14.12.2019 Kielce. Karczówka. Bieg charytatywny „Pallotyńska 10"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zwycięstwem Piotra Brzozy (czas 47.32) z Kielc zakończyła się „Pallotyńska 10”, czyli charytatywny bieg ze startem i metą na dziedzińcu klasztoru na Karczówce. Wśród kobiet triumfowała Kinga Domagała (1.01.20) z Łopuszno Active Team. Rywalizację na dystansie o połowę krótszym wygrał Piotr Styczeń (29.03) z Chęcin.

Cały dochód z „Pallotyńskiej 10” zostanie przekazany na leczenie Adama Pawlikiewicza. Wieloletni prezes Stowarzyszenia Kibiców Korony Kielce jest chory na przewlekłą białaczkę szpikową.

– Zawsze, kiedy widzę tyle ludzi, to głos mi się łamie. To jest dla mnie niesamowity kop i motywacja. Cieszy mnie, że tyle osób wciąż mi pomaga. Jest to dla mnie naprawdę budujące i bardzo dużo dla mnie znaczy. Cały czas walczę i nie daję się chorobie – powiedział Adam Pawlikiewicz.   

W biegu na dystansie 10 km uczestniczyli m.in. prezes Korony Krzysztof Zając oraz cały sztab szkoleniowy kieleckiego klubu z trenerem Mirosławem Smyłą na czele.

– Nie zajęte miejsce, ale cel dla którego to robimy, jest najważniejszy. Kibic Korony Kielce potrzebuje pomocy i dlatego tu jesteśmy – stwierdził Krzysztof Zając.

– Prezes dał dobry przykład. Impreza przednia i szczytny cel. Od tego jesteśmy, żeby pomagać. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Ta jest ważniejsza i dlatego tu jesteśmy – dodał Mirosław Smyła.

– To była turystyka biegowa. Chodzi o ideę. Więcej splendoru powinni dostać organizatorzy z Pawłem Jakubczykiem na czele. Ci ludzie się zebrali i zrobili to charytatywnie – powiedział Piotr Brzoza.

– Nie zmieściłam się w godzinie, ale to przecież nie ma znaczenia. Mam nadzieję, że Adaś będzie zdrowy i ten wysiłek się opłaci – powiedziała Kinga Domagała.        

W „Pallotyńskiej 10”, na obydwu dystansach oraz w marszu z kijami nordic walking, wzięło udział 135 osób.

Reklama