Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Starachowic

Data publikacji: 15.12.2019 10:33
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.01.2019 Starachowice. Orszak Trzech Króli. W roli Trzech Mędrców: Michał Major, Mariusz Zaborski, Krzysztof Chiczewski

06.01.2019 Starachowice. Orszak Trzech Króli. W roli Trzech Mędrców: Michał Major, Mariusz Zaborski, Krzysztof Chiczewski
Starachowice. 06.01.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

W Starachowicach trwają przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który przemierza ulice miasta od 9 lat. Głównymi organizatorami są Rycerze Kolumba, a parafią wiodącą kościół pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Wanacji.

Jak przypomina proboszcz i kapelan Rycerzy Kolumba ksiądz Andrzej Kania to publiczne wyznanie wiary, w które angażują się różne grupy wiernych.

Pięć kolejnych scen przygotują uczniowie szkół podstawowych i liceów. Hasłem tegorocznego Orszaku są słowa „Cuda, cuda ogłaszają”. To dlatego, że z obserwacji wynika, iż wierni biorą udział w orszaku, ale mało śpiewają kolęd. Tych w Polsce znane jest około 300. Dlatego tym razem organizatorzy położą większy nacisk na śpiewanie kolęd.

Starachowicki marsz rozpocznie się tradycyjnie 6 stycznia, po mszy w kościele Wszystkich Świętych o godzinie 12.00. Trasa będzie prowadziła ulicami: Radomską, Konstytucji 3 Maja i Aleją Armii Krajowej na Plac pod Skałkami. Tam zostanie oddany pokłon narodzonemu Dzieciątku.  
Obecnie trwa m.in. opracowywanie scenariusza i strojów. Corocznie starachowicki Orszak Trzech Króli gromadzi ponad tysiąc wiernych.

Reklama