Kolejna zmiana kadrowa Bogdana Wenty bez przeprowadzenia konkursu?

Data publikacji: 16.12.2019 18:34
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Mirosław  Banach

Mirosław Banach
Fot. bip.malopolska.pl

Mirosław Banach, były wicestarosta tarnowski a obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie tarnowskim obejmie we wtorek funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Kielcach - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Kielce. Rano ma zostać przedstawiony załodze.

Zastąpi odwołanego w ubiegłą środę Henryka Ławniczka, który funkcję prezesa PGO pełnił od 2001 roku. Zastanawiający jest sposób odwołania byłego prezesa przez radę nadzorczą. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Henryk Ławniczek jest na zwolnieniu lekarskim i przebywa w szpitalu.

Zaniepokojony całą sytuacją jest przewodniczący rady miasta Kamil Suchański, który zaznacza, że prezydent Bogdan Wenta nie przeprowadza konkursów na kluczowe stanowiska w spółkach miejskich czy ratuszu, jak zapowiadał podczas kampanii wyborczej. Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami to najnowocześniejszy tego typu zakład w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie.

- Powinno to wyglądać w ten sposób, że wybieramy w transparentnym konkursie najlepszego fachowca, który przedstawi najlepszą wizję rozwoju przedsiębiorstwa i gwarancję jej realizacji oraz ograniczenia kosztów utylizacji śmieci - zaznaczył przewodniczący.

Radny Piotr Kisiel powiedział, że nie zna Mirosława Banacha i nie wie, czy jest związany z branżą, w której obejmie posadę.

- Na razie wiemy tylko tyle, że nowy prezes jest w ścisłym kierownictwie Platformy Obywatelskiej w powiecie tarnowskim. Co do reszty ciężko prognozować - stwierdził Piotr Kisiel.

Radna Agata Wojda również nie zna dokonań zawodowych i trudno jej oceniać osobę nowego prezesa.

- Pan prezydent i rada nadzorcza mają prawo do decyzji kadrowych. Jako klub radnych Koalicji Obywatelskiej będziemy się uważnie przyglądać działalności nowego prezesa. Tym bardziej, że przed spółką stoi dużo wyzwań - dodała.

W opinii radnego Marcina Stępniewskiego, polityka kadrowa Bogdana Wenty pokazuje i będzie pokazywać, że zmierza w kierunku koalicji z Platformą Obywatelską.

Reklama