Oni wiedzą, jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci

Data publikacji: 17.12.2019 15:23
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. 17.12.2019. Rozstrzygnięcie 17. edycji konkursu

Kielce. 17.12.2019. Rozstrzygnięcie 17. edycji konkursu "Pomóż Dzieciom Bezpiecznie Spędzić Wakacje". Nagrodę wręcza Jarosław Ziemniak - wicedyrektor KRUS i Zbigniew Duda - dyrektor WORD w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Pogadanki o bezpieczeństwie, spotkania z policjantami i strażakami. Instytucje i gminy z województwa świętokrzyskiego w czasie wakacji podejmowały różne inicjatywy, aby dzieci, szczególnie z małych miejscowości, mogły ciekawie spędzić czas.

W związku z tym już po raz XVII Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowała konkurs, w którym wzięło udział 20 podmiotów. Zdaniem komisji najlepsze pod tym względem okazało się Centrum Kultury w Łubnicach.

Aleksandra Stachniak, dyrektor instytucji, wyraziła radość z faktu, że działania jej pracowników zostały zauważone. Dodała, że w wakacje dzieci z gminy mogły wziąć udział w warsztatach, wycieczkach, a także zajęciach harcerskich. Najmłodsi spotykali się również z policjantami, strażakami oraz przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy.

- Myślę, że największym sukcesem jest to, że bezpieczeństwo w naszej gminie wzrasta - stwierdziła.

Drugie miejsce zajęło Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach, a trzecie Caritas Diecezji Kieleckiej - Ognisko Wychowawcze w Jędrzejowie.

Wicewojewoda Rafał Nowak stwierdził, że zwycięzcami są wszyscy uczestnicy projektu, ponieważ, dzięki nim młode osoby mają większą wiedzę na temat bezpieczeństwa.

- Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie zadbali o to, aby w małych ojczyznach, ci, którzy są dla nas najważniejsi, czyli dzieci, byli bezpieczniejsi - powiedział.

Zdaniem inspektora Artura Bieleckiego, zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach, konkurs jest bardzo cenną inicjatywą.

- Chciałbym, żeby to nadal trwało. Widzę, że chęć edukacji najmłodszych wynika z potrzeby waszych dobrych serc - zwrócił się do przybyłych gości.

Zbigniew Duda, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach zauważył, że z roku na rok poziom zaangażowania uczestników jest coraz wyższy. W związku z tym komisja konkursowa musiała podjąć trudną decyzję.

- Musiała zostać bardzo dokładnie przedyskutowana. Wygranych w tym projekcie powinno być znacznie więcej - dodał.

Oprócz policji, WORD-u i urzędu wojewódzkiego, w akcję włączyli się m.in. urząd marszałkowski, KRUS i Kuratorium Oświaty.

Reklama