Wielka choinka na ostrowieckim osiedlu Ogrody już ubrana

Data publikacji: 17.12.2019 16:51
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.12.2019 Ostrowiec. Wigilia na osiedlu Ogrody

17.12.2019 Ostrowiec. Wigilia na osiedlu Ogrody
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego w ramach przedświątecznych przygotowań wspólnie ubrali jedną z dużych choinek na terenie osiedla Ogrody. W organizację wydarzenia „Magia wieczoru wigilijnego” zaangażowało się kilka stowarzyszeń, przedsiębiorcy, a także koła gospodyń wiejskich z sąsiednich gmin.

Nie brakło dzieci z pobliskich przedszkoli, które chętnie wzięły udział we wprowadzeniu świątecznej atmosfery. Na Ogrodach pojawili się także mieszkańcy innych gmin i osiedli. Wspólnie ubrano choinkę, ale także śpiewano kolędy i smakowano różne potrawy.

- Jeszcze nigdy nie ubierałam tak dużej choinki. Jest fajnie. Podoba mi się, ponieważ śpiewają dzieci - mówi Basia.

Zofia Soboń z KGW „Kalina” wydziergała ozdoby na bombki. Żałuje, że mieszkańcy Ogrodów niezbyt licznie przybyli na tak ciekawe wydarzenie.

Wspólne przedświąteczne spotkanie zorganizowano po raz pierwszy na tym osiedlu. Organizatorem była Fundacja Centrum Rozwoju Regionalnego „Edu-Bałt” z wieloma partnerami, m.in. przedsiębiorcami, Ostrowieckim Towarzystwem Budownictwa Społecznego czy Lokalną Grupą Działania „Krzemienny Krąg”. Prezes LGD, Jarosław Kuba jest jednym z mieszkańców Ogrodów. Mówi, że brakowało mu działań oddolnych.

- Bardzo wspólnotowych, uspołecznionych, gdzie różne organizacje chciałyby coś wspólnie zrobić. Nie ma lepszej okazji, jak okres przedświąteczny, który jest też okresem wielkiego pojednania - mówi Jarosław Kuba.

W akcji wzięły „Babki z krzemienia”, czyli panie z kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu. Ich opiekun, Magdalena Wójtowicz mówi, że panie przygotowały potrawy i ozdoby.

- Piękne łańcuchy wyrabiane starymi metodami. Będziemy rozmawiać o tej magii świątecznej sprzed lat - mówi Magdalena Wójtowicz.

Podczas spotkania odbyła się też zbiórka pieniędzy dla 17-miesięcznej Eryczki, mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego.

Tagi do tego wpisu
Reklama