Radio Kielce rozdaje choinki. Dziś na trasie Opatów i Sandomierz

Data publikacji: 18.12.2019 17:26 / Data aktualizacji: 19.12.2019 06:29
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik , Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.12.2019 Staszów. Choinki dla słuchaczy Radia Kielce

18.12.2019 Staszów. Choinki dla słuchaczy Radia Kielce
Fot. Wiktor Taszlow / Radio Kielce

Dziś, w kolejnym dniu naszej akcji odwiedziliśmy Opatów i Sandomierz. W obu miastach rozdawaliśmy choinki naszym słuchaczom.

 HARMONOGRAM AKCJI:

19 grudnia - w Opatowie na Rynku i w Sandomierzu na dziedzińcu Zamku Królewskiego
20 grudnia - w ogrodach Radia Kielce

Zapraszamy po choinki i do wspólnego kolędowania od 15.30.


STASZÓW:

W Staszowie kolejka po radiowe choinki ustawiła się już o 14.00, a więc dużo wcześniej, zanim rozpoczęliśmy naszą akcję rozdawania świątecznych drzewek. Mieszkańcy podkreślali, że bardzo podoba im się ten pomysł, ponieważ miło jest być obdarowanym.

- Drzewka są pachnące, ładne i umilą świąteczną atmosferę - mówili.

Specjalnie po drzewko przyjechali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Maśniku w gminie Połaniec. Paweł Motyl powiedział, że choinka stanie w remizie i będzie ubierana wspólnie przez młodzieżową i dziecięcą drużynę pożarniczą wraz z dorosłymi druhami.

- Będzie to dla jednostki miłe wydarzenie - dodał.

Burmistrz Leszek Kopeć pochwalił pomysł Radia Kielce dotyczący rozdawania choinek. Powiedział, że żałuje, iż we wcześniejszych latach nie udało się zorganizować takiego wydarzenia w Staszowie i zadeklarował chęć kontynuowania współpracy w kolejnych edycjach tej radiowej akcji. Zaznaczył, że takie przedsięwzięcia są potrzebne nie tylko dlatego, że mieszkańcy otrzymują świąteczne drzewka bezpłatnie, ale to jest przede wszystkim okazja, aby spotkać się w miłej atmosferze i porozmawiać.

Tę opinię podziela Katarzyna Ciepiela, dyrektor Staszowskiego Ośrodka Kultury, która stwierdziła, że takie wydarzenia integrują ludzi i są okazją do zatrzymania się w tym codziennym tempie życia. Dodała, że nasza akcja doskonale wpisała się w świąteczny klimat Staszowa - obok miejskiej choinki ubranej wspólnie z mieszkańcami i pięknie rozświetlonego ratusza.

Rozdawaniu świątecznych drzewek towarzyszyły występy przygotowane przez Staszowski Ośrodek Kultury. Rozbrzmiewały kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z zespołu „Rytm”. Był poczęstunek zimową herbatą oraz ciastami.

OSTROWIEC:

Choinki od Radia Kielce przystroją także domy mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i okolicznych miejscowości. A kolejne dni 2020 roku upływać będą z naszym radiowym kalendarzem. Zainteresowanie udziałem w akcji było większe, niż się spodziewano. Kolejka ustawiła się już około godziny 15.00.

Niektórzy w akcji uczestniczyli po raz kolejny, inni po raz pierwszy. Osoby, którym udało się zdobyć choinkę podkreślają, że żywe drzewko w domu to dla wielu tradycja.

- Z dziada pradziada żywa choinka jest w domu. Zupełnie inny zapach się roznosi, jakbyśmy byli w lesie - mówiła jedna z osób, która postanowiła stanąć w kolejce.

Mieszkańcy przekonują, że za rok musi być jeszcze więcej choinek. Być może się doczekają. Odwiedził nas prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński, który złożył deklarację, że w przyszłym roku impreza Radia Kielce na Rynku odbędzie się wspólnie z kolejną setką drzewek od miasta.

W czasie akcji kolędy i pastorałki zaśpiewały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bałtowie.

Reklama