Stadion przy Politechnice Świętokrzyskiej będzie bardziej zaawansowany, niż planowano

Data publikacji: 19.12.2019 13:58
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wizualizacja stadionu Politechniki Świętokrzyskiej

Wizualizacja stadionu Politechniki Świętokrzyskiej
Fot. Pracownia architektoniczna Detan

Uczelnia chce między innymi wydłużyć nieco bieżnię. Jak mówi profesor Wiesław Trąmpczyński, rektor uczelni, politechnika wyłoży na ten cel milion złotych ze swojego budżetu.

- To miał być stadion treningowy, zarówno do piłki nożnej, jak i lekkiej atletyki. Okazało się jednak, że jest możliwość uzyskania wyższej, czwartej kategorii. To umożliwiłoby rozgrywanie na tym obiekcie zawodów o randze ogólnopolskiej - informuje rektor.

Nowoczesny obiekt powstaje między akademikami, a halą sportową uczelni. Pierwotny koszt jego budowy ustalono na 15 mln zł, z czego 7,5 mln zł pochodziło z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. We wrześniu podczas wbicia pierwszej łopaty pod inwestycję, Anna Krupka, wiceszef resortu mocno zachwalała pomysł budowy stadionu. Jak podkreślała, ma nadzieję, że stadion ułatwi młodym talentom karierę sportową i będzie dobrze służył mieszkańcom Kielc. Tę drugą rolę stadionu podkreśla również profesor Wiesław Trąmpczyński.

- To jest stadion dla mieszkańców Kielc, dla środowiska akademickiego. Najbardziej zależy mi na tym, by zainteresować młodych ludzi i zachęcić ich do uprawiania sportu - zapowiada rektor.

Profesor Wiesław Trąmpczyński zapewnia, że modyfikacja projektu stadionu nie wydłuży prac związanych z jego budową. Stadion będzie gotowy w połowie przyszłego roku.

Reklama