Jak sobie radzić z zagrożeniami, które czyhają na nas w Internecie?

Data publikacji: 19.12.2019 15:54
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.12.2019. Kielce. Podsumowanie IX edycji projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2019”

19.12.2019. Kielce. Podsumowanie IX edycji projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2019”
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

O zagrożeniach w sieci dyskutowali uczestnicy akcji profilaktycznej „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”. W Kielcach podsumowano IX edycję inicjatywy organizowanej przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Świętokrzyski Urząd Marszałkowski i policję.

Jacek Wołowiec, dyrektor centrum podkreśla, że w tym roku nowością były spotkania z rodzicami uczniów świętokrzyskich szkół. Dodaje, że akcja dotyczy wielu niebezpieczeństw, z którymi młodzi ludzie mogą zetknąć się w sieci, z cyberprzemocą włącznie.

- Badania potwierdzają, że problem cyberprzemocy w szkole rośnie. To sytuacja bardzo niebezpieczna i na to przedstawiciele policji oraz nasi nauczyciele zwracali uwagę - mówi Jacek Wołowiec.

W tym roku nowością były szkolenia dotyczące bezpiecznych zakupów w Internecie, które prowadzili w szkołach przedstawiciele portalu Allegro.

Podsumowanie akcji „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” połączone było z wręczeniem nagród dla uczniów, którzy uczestniczyli w konkursach plastycznych i filmowych, organizowanych w ramach tej inicjatywy. Wśród laureatów jest Karol ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach, który na podsumowanie akcji przyjechał ze swoją nauczycielką, Agnieszką Walaś. Karol zapewnia, że doskonale wie, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.

- Nie wolno rozmawiać z nieznajomymi. Dostałem kiedyś sms-a od kogoś, kto chciał się ze mną spotkać. Powiedziałem rodzicom, a ci poradzili żeby go zablokować - mówi.

Agnieszka Walaś uważa, że akcje takie jak „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” pomagają nauczycielom skuteczniej uczyć o zagrożeniach w Internecie.

Do tegorocznej edycji akcji zgłosiło się 131 szkół.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama