Długa przerwa świąteczna świętokrzyskich uczniów

Data publikacji: 20.12.2019 14:40
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Dziś ostatni dzień szkoły przed przerwą świąteczną. Oficjalnie trwa ona do końca grudnia, jednak zdecydowana większość dyrektorów zdecydowała się wykorzystać dodatkowe dni wolne, którymi dysponują i dzieci wrócą do nauki 7 stycznia.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Kielcach cieszą się z kilku tygodni wolnego, ale niektórzy twierdzą, że za szkołą będą tęsknili.

Katarzyna Nowacka, wicekurator oświaty informuje, że do końca grudnia szkoły nie mają obowiązku organizować zajęć opiekuńczo-wychowawczych, ale placówki decydują się na dyżury świetlicowe, bowiem niektórzy pracujący rodzice mogą mieć problem ze znalezieniem opieki nad dzieckiem.

Dorota Szpaderska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 mówi, że w dni nieświąteczne uczniowie mogą korzystać z zajęć organizowanych w szkole.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że niektórzy rodzice pracują i nie mogą wziąć urlopu, dlatego organizujemy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Świetlica szkolna będzie pracowała od godziny 6.30 do 16.40, natomiast w Wigilię i Sylwestra krócej nieco, bo do 14.30 - informuje dyrektor.

Jak dodaje Dorota Szpaderska, na razie żaden rodzic nie deklarował, że w dni wolne jego dziecko będzie brało udział w zajęciach w świetlicy.

Reklama